Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed Parker

    nagyúr

    válasz DjKoxi #52548 üzenetére

    Torz jellel nem kell annyira vadulni.
    volt egy polk rti a3-am, ami beméréskor szállt el,azt volt kb fél éves,talán annyi sem.
    de ez betudható hibás darabnak.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DjKoxi #52548 üzenetére

    Valószínűleg az lehetett itt a forgatókönyv, hogy egyszer, mikor lefagyott a rendszer, akkor lettek túlterhelve a magasak, de attól még csak "megnyomorodtak", de egy darabig nagyjából működtek, míg most, hogy nekiálltam méregetni, akkor a teszthangok végleg kiverték őket.

    Erre tudok gondolni, mert az utóbbi egy-két hétben volt egy olyan esemény, hogy a PC lefagyott úgy, hogy egy rövid ideig valami irdatlan kerregés jött a hangszórókból, míg lekapcsolt az AVR is. De rögtön utána még nem volt egyértelmű, hogy elszállt volna a magas (ezért nem is tulajdonítottam neki akkor nagy jelentőséget, és nem is jutott most eszembe, míg direkt vissza nem idéztem minden lehetőséget), viszont az is biztos, hogy akkor tájt (a fagyás után) kezdtem megint viszketni, hogy csinálni kéne valamit a hanggal (pl. megnézni mit lehet kihozni az EQ-ból, méricskélni kicsit a szobát és esetleg az alapján pakolászgatni benne, stb).
    Most viszont, mióta megtornáztattam a mérésekkel (de ilyet régebben is csináltam már másik mikrofonnal, egyedül ettől nem szabadna elrepülniük, hogy -15db-en lefut egy log sweep, szóval szép egyenletes és nem fülsüketítően hangos teszt), azóta már teljesen egyértelmű, hogy totál némák a magasak, nem is bírom elviselni, beállítom a surround-okat front-nak, míg meg lesz javítva.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák