Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz xtremetuning #50323 üzenetére

    Nincs itt semmi fight, csak beszélgetünk. ;)

    Ha a pityunál történt látogatásod volt életedben az első alkalom, ahol tesztelted (vetted a fáradtságot) egyáltalán ! , a kábelek közti különbséget, miközben hirdetted az igét, hogy nincs difi (és valljuk be, ez így volt), akkor olyan sok rendszert nem hallhattál...ergo helyes a megállapítás egy része.

    Ezt konkrétan a hozzászólásom milyen részéből sikerült levonni? Voltam pár "hifi show-n" és bemutatóteremben, ahol az eladó meggyőzőképességén és néha a "véletlenül" bekapcsolt mélynyomón(!) kívül más difit nem hallottam két digit kábel között. Egy barátomnak egy időben Sony mastering cuccok + Bowers 703-ak voltak, hidd el ott szórakoztunk eleget az akkor felkapott cuccokkal és még sem hallottunk semmi difit. Igaz, az teljesen memóriában dolgozott már 2005 körül is, pedig akkor sem volt egy friss csirke.;) Innen a tapasztalat. (Meg saját rendszerből is, de ott hangfal miatt annyira nem releváns, mert azok saját készítésűek és az nem 703-as szint.) Pityunál a két kábel között nagyon durva eltérés van EQ szintjén is, 100-150Hz-nél van egy 6db-es kiemelés kapásból. Nem tudom mi okozza, de hogy nem normális és logikus mérnöki szemmel, az biztos. Egy BMW-ben nagyobb sebességgel mennek az adatok az optikai hálózaton és még sincs javíthatatlan bithiba akár 1ms-os response time-os hálózaton sem (nyilván nem is lehet, mert árokba borulsz rossz esetben). Pont ezért volt hihetetlen az egész innen nézve, remélem így már érthető. ;)

    BBéci: Hát nyilván nem véletlenül most jutott eszedbe. :) Kereskedő: e-mail cím, több fórumon jelenlét, néhány szórodulat, saját rigek leírása és google csodákra képes. ;)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák