Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz buci68 #181090 üzenetére

    "egy közepes erősítő kimenő jelét is feljebb tudná tornázni a Dynoban rejlő technika"
    Bizonyára ismered a mondást: kakiból nem lehet várat építeni.
    Az én mondásom: amit a csőbe nem töltesz be az egyik végén, az nem fog kifolyni a másikon.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • -KP-

    addikt

    válasz buci68 #181090 üzenetére

    Mi az hogy közepes erősítő kimenő jelét feltornászni? Értem én, hogy kezdő vagy, de ilyenek honnan jönnek? A hagyományos leginkább elterjedt csatlakozási forma, hogy van az erősítőd és a hangsugárzódra kötsz egy kábelt amin az erősített jel megszólaltatja a hangsugárzód. Ilyen a legtöbb avr/integrált erősítő, mert az előerősítés és a végerősítés a készüléken belül történik. Aztán vannak a külön elő és végfokos rendszerek, ahol külön készülék az előfok és a végfok, és a két készüléket összekötöd egy úgynevezett interconnect kábellel. Ez lehet asszimetrikus RCA, vagy szimmetrikus XLR. Majd ezután a végerősítőből ugyanúgy hangsugárzó kábellel csatlakozunk hangsugárzódba. Aztán vannak az aktív hangsugárzók, ahol a végerősítő és a hangsugárzó egy dobozban helyezkedik el (persze ez nem feltétel, de most ne vesszünk el a részletekben) és csak egy előerősített jelre várnak. Ez stúdióban lehet egy mixer/keverő, házimoziban egy processzor vagy avr pre-out kimenete, sztereóban meg egy sima sztereó előfok/előerősítő, vagy akár hangerőszabályzós da konverter vagy hálózati lejátszó is lehet akár. Ez az eset a tiéd, az aktív Xeo hangfallal. Szóval szó nincs semmiféle feltornászásról, csupán két eszköz összekapcsolásának a módjáról.

    Mondjuk annyit hozzátennék, hogy a mai modern aktív hangfalaknál gyakori az az eset is, hogy egyben hangerőszabályzásra is képes az aktív hangsugárzó, meg da konvertere, bluetooth csatlakozása is van, meg távirányító is jön hozzá stb. Megnéztem a Dynaudio hangsugárzód felhasználói kézikönyvét, be tudsz állítani az analóg bemenetedre egy úgynevezett external módot, amikor is a készülék saját hangerőszabályzója kikapcsolásra kerül kvázi végfokkén funkcionálna és akkor a rákötött házimozi processzor / avr végzi a hangerőszabályzást. Szóval minden adott, hogy mozirendszerbe kösd az aktív Dynaudiodat.

Új hozzászólás Aktív témák