Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Tonyka 2 #148246 üzenetére

    Nah, ha már a grandet hozod szóba. hallottad már normálisan kiszolgálva? eskü képes a 43M doboz jó ár/értékű lenni. Pl, amikor kb úgy szól, mint a másik 160millás. És igen, én lef*stam bokámat anno a naim statementtel hajtott grandek előtt.

    mig pl a jbl nagymoziban ez nem jött össze. valóban irdatlan hangnyomást tud kipréselni magából erőlködés nélkül, de se valóságérzetre, se hangszinekre nem volt jó. hiába mérték sokszor azt a szobát.

    és szerintem nem teljesen hülyeség nagyobb márkák esetén nézni az árat. Az, hogy egy mocsok drága cucc 1-2 láncban nem hozta azt a szintet, amit egy olcsóbb, még nem jelent semmit. Az csak annyit jelent, h abba a környezetbe nem illik. nem többet. Amikor megállapítják az árat nem azt nézik, h mennyi előállítani, hanem, hogy a többiek azt a hangot kb mennyiért adják. Aztán persze lehetnek meglepő tapasztalások, és pl a használt piac jól korrelál a minőséggel.

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz Tonyka 2 #148246 üzenetére

    A Focal okosan csinálja, hogy a csúcsmodelljének kilőtte az árát, miközben a többi normális szinten mozog a konkurenciához képest. Hülye lenne nem így tenni, az a kétévente egy eladott pár rengeteget hoz a konyhára. De ettől még az anyagköltség és gyártás (1-2 millió nagyon jó szívvel) + K+F (10 millió biztos nincs) nem lesz annyi, hogy darabja 50 millióért legyen listázva. Teljesen jogosan várja el az ember, hogy a valós gazdasági értékén, 5 millió körül menjen, mert az 50 kb. azt jelenti, hogy ott már tényleg nem kellene érezned, hogy csak hangszórót hallgatsz, holott nagyon érzed. A másik, hogy a felvételek minősége soha nem tökéletes, benne van a mikrofon hibája, a környezet, a kvantálás, zaj, stb.

    A Lambo más, azért 120 millió, mert azt a vezetési élményt senki nem adja sokkal olcsóbban, hiába csapnivaló más tulajdonságaiban (különösen szervizelhetőségben). Erről a Prezi vezetője szokott nagyon jó beszédeket mondani, hogy jó volt sportkocsit venni, de marad a Fordnál. Persze autóból is létezik az AQ kategória, ami csak azért jó, mert drága, pl. a Mercedes S-ek. Vezettem jobb Hyundai-t, de valakinek biztos megérnek 100 misit azok a székek.

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák