Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyka 2

    tag

    válasz VoidXs #148245 üzenetére

    Nem fekete, és fehér ez a lehúzás dolog. Magam úgy látom, h az emberek egy része igényli ezt. Természetesen a pénzes rétegről van szó. Ha igény van akkor azt ki kell szolgálni. Szóval nem feltétlen a cégek tehetnek az irgalmatlan árakról, ami valóban egyértelműen pofátlan lehúzás. Nem akarnék pszichológiai dolgokba belemenni. Az ember olyan, szeret kitűnni, szereti azt érezni ő különb a tömegektől. Én megérdemlem, nekem olyan legyen ami keveseknek stb. Ez az élet minden szegmensére rányomja a bélyegét. A legegyszerűbben úgy éri el ezt az érzést ha pénzért megvásárolható keveseknek elérhető tárgyakkal veszi körül magát. Legyen ez ingatlan, kocsi, yacht, óra, vagy bármi ami eléggé drága. Semmivel nem különb egy méregdrága vackos táska, mint egy túlárazott hangfal. Abba a nyüves táskában sincs egy kisebb vagyon beépítve. Egyszerűen státusz. Aztán vannak az alsóbb rétegek akik felfelé ácsingóznak, mivel elérhetetlen, de a gazdagok így nyomják, így ők is vágynak rá, különös aurát szőnek köré. Mert hát ha a gazdagok veszik akkor tuti valami elképesztő dolog lehet. Én pl. nem kedvelem a hobbink körül kialakult árcédulás elbírálást. Sokan pusztán az árcédula alapján ítélnek meg cuccokat. Ha méregdrága, akkor tuti, h hibátlan hanggal ajándékoznak meg minket. Pedig ezeket a termékeket a fenti igények hozzák létre, Hülye lenne egy gyártó nem kihasználni ezt. Ha feljut valaki az elit márkák közé, akkor gyakorlatilag annyit kér amennyit akar. Sőt minél többet kér, annál jobb megítélés alá esik. Miközben a valóságban közel sem akkora durranás, mint az árcédula. Kedvencem pl. Handrás Lambo tesztje. Mindannyian álmodozunk a piszok mutatós Lamboról 120 milláért. Azt már kevesebben tudjuk, h csapnivalóan rossz az árához képest. Státusznak viszont kiváló a rengeteg pénzel rendelkezőknek. Hát pont ugyanezért találták ki a Focal Grande, és tsa kategóriát. Legyen mire elverni a pénzüket a gazdagoknak. Mi meg vágyunk rá, így mozgatjuk a piac alsóbb szegmenseit. Persze ott is kiszolgálnak minket késéggel. Szóval ne a cégeket kárhoztasd, ők csak élnek a lehetőséggel, az emberek alapvető tulajdonságára alapozva.

Új hozzászólás Aktív témák