Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzkz

    őstag

    válasz Ger_man #68145 üzenetére

    JBL Cinema 510 szettet vettem használtan, ezen nincs fix bekapcsolt állás.

    (Még nem rendeztem el őket teljesen, át kell alakítanom a szobában a bútorokat, Tv-t, tartókonzolt nyomtatni, stb. Van még vele 1 hét meló, illetve a HDMI extractor is a hét vége felé jön meg).

    Szóval a hangszóró távolságok még nincsenek belőve, automatán nem is lehet, ez egy Pioneer VSX-322-es erősítő, itt manuálisan kell állítani a távolságot. (Majdnem vettem egy atmos erősítőt, de egy napot gondolkodtam rajta, addigra már nem volt készleten a Sony 150-ért).

    A xover a gyári 100hz-en van most, úgy hogy a subwoofer levelnek adtam +15dB-t. Így kevésbé hajlamos kikapcsolni. Előtte 0dB-en volt, és 200-as xoveren, úgy rosszabb volt, hamarabb lekapcsolt.
    (Erre gondoltál a crossover-nél? Mit jelent az, hogy csatornánként?)

    Ha kikapcsol, akkor rá kell adni nagyobb hangerőt, és visszakapcsol ugyan, de közben fújtató hangot ad, elég furcsa :), és eltart 1-2mp-ig mire beindul.

    Szóval remélem így beválik most, mert pl. egy beszélgetős műsornál nem sok mély van, és ekkor kikapcsol, és ezt azért észrevettem, hogy nem megy a mélynyomó.

    Még a frontokat állítottam az erősítőn Large-ra, mert ekkor tudtam a SW-t a yes-ről plus-ra tenni, elvileg ekkor is több jelet küld rá. De szerintem a +15dB segített leginkább.

    Persze ezek miatt a mélynyomón az erősséget elég komolyan vissza kellett venni, de összességében ezekkel a beállításokkal szépen szól most, csak ha túl halk az adás, néha még kikapcsol.

    Van valami megoldás, valami kamujel generátor, amivel ez kiküszöbölhető?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák