Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • embe

    nagyúr

    válasz Morris #61980 üzenetére

    Mert ..... szerintem. Lehet... Ettől szakszerűbben nem tudom megfogalmazni. :DDD
    AZ USB az ok, mert eleve arra - is - van tervezve, szerintem , hogy mint tápforrás szolgáljon.

    Na de komolyra fordítva a szót ;] nem azt szerettem volna mondani, hogy adott esetben tönkre megy, hanem magát az ötletet tartom vadnak, hogy ilyen egyáltalán felmerül valakiben. Na de ha másik irányból közelítem meg a dolgot, pont az ilyen szentségtörések, újító ötletek viszik előrébb a világot... :U Vagy nem? :U Ez nekem akkor is vad.

    VoidXs : akkor ez neked "normális használat" lenne?

    Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

  • Buckey

    senior tag

    válasz Morris #61980 üzenetére

    Üdv.!
    Én, mint nem hozzáértő, csak annyit tennék hozzá, hogy a HDMI feszültsége az nem arra való, nem arra tervezték, hogy teljesítményt vigyen át, jelen esetben induktív áramot, hanem csak minimális, egy meghatározott áramerősséggel "jelet" adjon egy ohmos "fogyasztónak".
    Magyarul, lehet, hogy bírni fogja egy darabig (vagy addig sem), de ha nem, akkor így jártál.
    És, ha netán megszorul a ventilátor, akkor a HDMI hogy fogja bírni a tekercs zárlati áramát?
    Vagy master/slave elosztó, vagy direktbe menjen egy ventilátor. Nem hiszem, hogy ha baja lesz az AVR-nek, az 15 ezerből javítható lenne, mert annyiba kerül az elosztó, meg/vagy pár ezerbe egy adapter. És az biztonságos a rendszerre nézve.

    ui.: előttem a válasz. 50mA!!!

    Ja, én nem kockáztatnám az USB aljzatot egy relével és az USB feszültségtől pár centire a hálózati feszültséggel. Láttam már pár "ilyen sosem fordul elő" hibát. Ami még nem történt meg, az megtörténhet! És azért itt hálózati feszültség kerülhet gyengeáramú berendezésekbe. Tudod, áramütés, tűz stb. az ilyen barkácsolásoknak a következménye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák