Új hozzászólás Aktív témák

  • gab1ka

    aktív tag

    Nos megérkezett a Zensor 1 és Zensor 3, utóbbiak kerültek előre, Vokalt és Subot még vadászok épp.Kábel terén Qed Performance 79-re (2.5mm) esett a választás, mivel az Oehlbach 20 méteres gurigája helyett szerettem volna méterre kaphatót választani ha esetleg a későbbiekben kellene még, vagy más elrendezés esetén más hosszak (nem szívesen keverném sem a kábeleket sem a keresztmetszetet, nem kizárt hogy kezdeti OCD jeleit produkálom :) ). Valahogy úgy jött ki a lépés hogy a szükséges hossz esetén egy QED XT 25-ös 1 méteres kábelt a kosárba rakva éppen eltűnt a 20k feletti vásárlás esetén a 2000ft-os postadíj, azaz árban ugyanott maradtam, így lehetőségem nyílt egy "ingyen" összehasonlításra.Eddig csak külső szemlélőként néztem az ilyen snake oil vitákat, hiszen a réz az réz ugye..ugye?! Gondoltam ez egy jó alkalom lesz arra hogy megtudjam hogy lemaradok e valamiről egy 850 Ft-os kábel esetén.A két front hangszóróból az egyiket az XT25-el bekötve, míg a másikat a Performance 79-el indult a "vakteszt", pure direkt mód, hanyattvágódás, csukott szem, zene közben pedig a lejátszón jobbra balra rángattam stereo-ban a hangot, hogy csak 1-1 hangszóró szóljon. Tudom ez így leírva röhejes, de azt gondolom ennél direktebb megoldás talán nem is létezik. (Természetesen előtte azonos kábellel is meghallgattam nincs e kirívó differencia akusztikából adódóan stb, nem volt)

    Szörnyen csalódott vagyok, a félelmem beigazolódott.

    Döbbenetes hogy mennyire hallható a különbség kábel és kábel között. Tudom hogy itt ezzel sokan tisztában is vannak, csak szerettem volna megosztani a tapasztalatom. Természetesen nem ég és föld, és ami még biztosabb hogy nem valószínű hogy meg tudnám mondani a szobát elhagyva akár csak 10 perc után, de a jelenség már számomra is egyértelmű.Jelenleg csak ezért már nem ruházok be újból a front szekcióért, viszont ha 0-ról kezdeném akkor azt hiszem nagyon erősen megfontolnám a 2.5x-ös felárat.

Új hozzászólás Aktív témák