Új hozzászólás Aktív témák

  • silver87

    tag

    Tisztelt Egybegyűltek!

    Súlyos dilemma között vergődök. Jelenlegi 43" Panasonic plazmámat szeretném leváltani a jobb mozi élményért.

    Tények:
    Rászánt összeg kb 250-300e Ft
    Szoba mérete 12nm hálószoba, teljesen elsötétíthető.
    Nézési távolság változhat 2 vagy 4 méter függően a technológiától.

    Dilemma:
    Projektor vagy TV.
    Sajnos projektort nem tudok kipróbálni, de a képméret és a színhűség és persze az ár miatt hajok felé jobban. Kinéztem Acer, Benq és Optoma projektrotokat is természetesen FullHD 3D-s jöhet szóba.
    De.
    Láttam mit tud az LG OLED és a Samsung SUHD tv. Kifejezetten a Samsung KS modellje volt az ami részletgazdagságával meggyőzött. Sőt kipróbáltam egy fullhd rip anyaggal és úgy felskálázta, hogy a már 20 alkalommal látott filmjelenetet úgy bámultam, mintha éppen akkor látnám először, felskálázta és amit egy újabb 4k-s nem hdr-es nem SUHD-s Panasonicon és Sony egysíkunak tűnt addig a Samsungon életre kelt a film és a legapróbb lényegtelen részleteken is megakadt a szemem (pl: háttérben a tömeget nézve külön külön láttam mindenkit nem csak egy tömegnek tűnt, a ruhák színe külön kielevenedett, amitől rendkívül élethű volt a film). Na ez az az érzés amire vágyok. Hogy új szemszögből, úgy megvilágításból, teljes részletességgel megtudjak nézni már látott filmeket és eszembe se jusson, hogy én ezt már láttam.

    Segítsetek a jó irányba terelni, hogy ne legyen belőle több százezres csalódás.

    Üdv,
    Zsolt

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák