Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaP

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni egy formálódó házi szerverrel kapcsolatban.

    A célom az lenne, hogy egy elsősorban központi adattároló/megosztó + torrent szervert építsek, otthoni felhasználásra. Szeretném, ha WinServer 2012 R2 és esetleg egy MSSQL Server is futna rajta. Ezek az otthoni tanuláson/próbálgatáson kívül nem kellenek semmire, tehát komoly terhelés nem lesz rajtuk.
    De ha már van, akkor szeretném próbálgatni az otthoni médiaszerver opciókat is (1 TV vagy telefon egyidejűleg).

    Amit eddig néztem, az egy GA-Z97N-WIFI + Core i3-4370T kombináció lenne, mondjuk 4GB RAM-mal. Ez elég lehet a fenti igényekhez? Alternatívák, javaslatok tanácsok? Túl lövök ezzel a célon?
    Mennyire lehet ezt a koncepciót halkra csinálni? Elég lehet egy passzív hűtés a procira, és egy ház venti, vagy érdemes azért a procira is ventit tenni?

    Illetve mire érdemes figyelni egy ilyen kis otthoni szerver építésénél, van esetleg egy jó összefoglaló írás valahol? Vissza olvastam sokat a fórumban, de valahogy még nem állt össze a koncepció teljesen.

    Köszönettel,

    István

    [ Szerkesztve ]

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz sutszi #4505 üzenetére

    Szia sutszi!

    Kösz a választ!

    Ami az igazi problémám, az a "médiaszerver" témakör. Ezt nem igazán sikerült megértenem.

    Vegyük pl. a Plex-et, amit te is írtál. Miben más ez (és a hasonló progik) a TV-n történő filmnézés szempontjából, mint a Windows Media Player beépített lehetősége? (Jelenleg az egyik gépemen a WMP-vel vannak beállítva mappák megosztásra, ezt látja a TV-m, és ott szépen megnyitogatom a filmeket.)

    A másik kérdés, hogy ezt a Plex-et pl. a TV-mre is telepítenem kell, vagy úgy is tudom használni, ha a TV-m egy kvázi monitor a médiszerverhez? Merthogy pl. az én TV-m egy Samsung UE49K5510AW, és szerintem erre pont nem tudok telepíteni semmi extra dolgot. Mondjuk ha csak monitorként nyomom, akkor meg van értelme egy sima MPC-HC-n kívül mással variálni?
    Azt értem, hogy mondjuk a telefonomra le tudom tölteni a Plex app-ot, és boldogság vala.

    Eleve mennyire fontos, hogy szereljek bele külön VGA-t? Mennyire segít, és mekkora az ajánlott?
    Van a VGA teljesítményének bármi köze a "transzkódoláshoz" (ami szintén nem 100%-ig tiszta)? Azt értem, hogy ez a megfelelő formátumra hozza a médiákat, de mi van az én esetemben, amikor a TV-re nem tudok telepíteni? Ahogy most megy a WMP-vel, az is transzkódol, vagy itt csak az számít, hogy a TV milyen formátumokat kezel?

    Amúgy kb. azt szeretném, hogy amit lehet windows serverrel megoldani (file, ftp, torrent, stb.-stb). Tároláshoz meg szerintem elég lenne a 4 sata, nem szeretnék nagyon trükközni. Egy 120-as SSD a progiknak, és a többi meg megosztásra/tárolásra (redundancia annyira nem érdekes, a fontos cuccok úgy sem itt lesznek).

    Viszont szeretnék egy kicsi, csendes, relatív alacsony fogyasztású masinát. Van "rendes nagy" gépem kettő is, és pont ezek mellé szeretnék egy "kicsi" servert, hogy tudjak vacakolni a hálózatos dolgokkal (is).

    Köszi a válaszokat!

    István

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz sutszi #4507 üzenetére

    Szia!

    Köszi, igen, ez így kerek. Gyakorlatilag te ugyan azt csináltad a DLNA servereddel, mint én a windows-os cuccal (elvileg az is a háttérben DLNA serverként funkcionál) és szerintem nekem is ez lesz az irány, mert hogy a TV csak ezt tudja.

    Kösz még 1x!

    :R

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz vadkörte #4509 üzenetére

    Szia V. Körte!

    Első körben eléggé. Jelenleg inkább fontos lenne, hogy tudjak próbálkozni a szerver lehetőségeivel (:= tanulási célok), a file-megosztás másodlagos szempont, inkább a jó lenne.

    Üdv,

    CsodaP

    [ Szerkesztve ]

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz hati #4510 üzenetére

    Szia hati!

    Nem igazán értem, mire gondolsz. A jelenlegi gépemen egy Win10-fut, és onnan osztok meg mappákat/filmeket, csak LAN-on, és simán TV-n nézem (HDMI kihúzva). Szoktam monitornak is használni WoT-hoz, de az más.
    Az TV-n persze csak mint mappák és állományok jelennek meg, semmi csicsa, de az amúgy sem menne, mert nem tok (nem tudom hogyan) telepítsek rá más progit.
    A PLEX-et fel tudtam rakni (benne volt az appjaiban), de 2 filmből 2-nél lefagyott az egész hóbelebanc, uh. azt nem fogom használni. A WMP-s megoldás meg hibátlanul teszi a dolgát, egyedüli probléma a feliratok kezelése.

    Szóval ezekkel együtt esetleg van olyan tipped/javaslatod, amiben jobb/hasznosabb egy másik szoftver, de nem kell hozzá telepíteni semmit a TV-re?

    Kösz,

    István

  • CsodaP

    csendes tag

    válasz vadkörte #4513 üzenetére

    Sziasztok, mindenki, aki a Linuxról győzköd!

    Köszönöm, tudom, hogy a Linux/UNIX based cuccok szebbek-jobbak-olcsóbbak-hatékonyabbak, de ...
    - direkt WinServert és MSSQL-t szeretnék, azért azt kérdeztem
    - a Linux nekem nehezen megy,
    - valójában nem is érdekel,
    - már a suliban is csak szenvedtem vele,
    - és egyelőre nem is szeretnék vele találkozni, ameddig nem kényszerülök rá.

    A virtualizációval meg megint csak az a helyzet, hogy inkább direkt szeretnék egy külön kis gépet. Legalább annyira szeretek bíbelődni a fizikai szereléssel / alkatrész vadászattal, mint amennyire szeretném állítgatni.

    De tippeknek továbbra is örülnék a média szerverrel kapcsolatban.

    Üdv,
    CsodaP

Új hozzászólás Aktív témák