Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #32178 üzenetére

    "Impválasz, nagyjelű viselkedés, és a lengőrendszer kitérésfüggő tulajdonságai-korlátai miatt nyilván. "
    "Mit nem értesz belőle?"
    .-
    Próbálom felvázolni mit nem tudok, és mit nem értek ezekközül.
    "Impválasz -"
    ez a hangszóró impedanciája a frekvencia függvényében,
    nem tudom, hogy használható dobozméretezésnél, mit és hogyan befolyásol. Hogyan?

    "nagyjelű viselkedés"
    ezt a fogalmat nem ismerem, csak találgatni tudnék. Mi ez?
    Idézem tőled : "A T-S, kis és nagyjelű paraméterekkel alapvetően leírható egy elektrodinamikus hangszóró viselkedése az alsó határfrekvancia környékén két-három oktávos frekvenciatartományban."

    Forrás: http://hangdobozepites.hu/m/tsm/9/
    NAGYJELŰ PARAMÉTEREK (NEM AZ ÖSSZES!)
    Bl(x)Erőátvitel nagyjelű viselkedésnél (kitérésfüggőség figyelembevétele)
    Cms(x)Felfüggesztés engedékenysége nagyjelű viselkedésnél (kitérésfüggőség figyelembevétele) Megjegyzendő, hogy nagyon kisjelű esetben hiszterézis nemlinearitással is kell(ene) számolni.
    Hg[mm]Légrésmagasság
    Hc[mm]Tekercsmagasság
    Xlin[mm]Lineáris kitérés. Az a membránkitérés, amíg a lengőcséve homogén mágneses térben van. Gyakorlatilag a tekercs légrés felett és alatt kilógó része: Xlin=(Hc-Hg)/2 Többnyire csúcsban adják meg, figyeljünk, ha valahol csúcstól-csúcsig (p-p) van jelölve marketing okokból!
    Xmax[mm]A 10% THD-al határolt kitérés.
    Xmech[mm]A lengőrendszer maximális mechanikai kitérése
    Vd[l]A membrán által megmozgatott levegővolumen Xmax-on(Sd*Xmax)
    Pe[W],[VA]A hangszóró terhelhetősége.

    "lengőrendszer kitérésfüggő tulajdonságai-korlátai - "
    ezt a fogalmat is csak sejtem, de vegyük úgy hogy nem ismerem. Mi ez?

    Idézetek:
    "Az igazi különbség a torzítás szintjében, és arányában van, a középtartomány helyretételében, a mechanikai és elektromos terhelhetőség nagyjából háromszorosra növelésében, illetve még abban található, hogy a lengőrendszer nagy kitérések mellett is jól központosít, és főleg abban, hogy lin. kitérésen belül minimálisak a lengőrendszer kitérésfüggő nemlineáris változásai. Ezt a szintet csak nagyon kevés elektrodinamikus hangszóró éri el ma."
    .
    Részletezhetem, de sokkal nem leszel okosabb attól sem, mert nagyjából minden felsorolható. T-S arány, átvitel, terhelhetőség, lineáris tartomány, dinamikus viselkedés, torzítás, lengőrendszer kitérésfüggő problémái.

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #32178 üzenetére

    "Program által, a te választásod nélkül kiszámolt, minden körülményhez, felhasználási célhoz megfelelő, optimális hangolás, szerintem nincs. Meg a józan ész szerint sem. Meg subvoice szerint sem."

    OK, ezt megértettem és elfogadom. Próbálom másként kérdezni.
    Box kalkulátor [link] kiszámolt a T/S paraméterekkel egy doboztérfogatott [link] 61L.
    Te ettől egy jelentősen eltérő 35-45L tartományt adtál meg.
    Mi okozza a különbséget és konkrétan az SPH-8M-nél milyen adatok alapján adtad meg az értékeket.
    Ezt a korrekciót, vagy más módon való modellezést reprodukálhatóan és más hangszóróknál én is megtudom csinálni?
    Ha igen, akkor hogyan?
    Kell hozzá valamilyen szoftver? exceles számolás, fejszámolás, vagy tapasztalati tudás, amivel a T/S paraméterekből egyből látszik.

Új hozzászólás Aktív témák