Új hozzászólás Aktív témák

  • terapeuta007

    aktív tag

    sziasztok
    két kis hangszoroval (45mm membran) isobaric dizàjn.
    van két passzívom amiknek viszont a memranja csak 25mm.

    a passzivra gondolkodtam h rakok sùlyt. raktam ràjuk 10grammot de van 3.5 és 5g sulyom is.
    REW el nem tudtam semmi egyertelmut mérni hogy mitortent nem a legjobb a mikrofon meg semmi. de az biztos hogy több mélyet hallok. és a freq response is eltolodott picit balra. de nem egyertelmu hova van hangolva. szerintetek 3.5 vagy 5g al erdemesebb? majd probalhatok kesobb REW merest kirakni ide. hatha jobban sikerul.

    aztàn meg azon is gondolkodtam hogy mivel kis dobozban van (0.2 - 0.3 liter)
    reflex nyilast is raknàk rà. de nem hangolva semmi ertelmes freqre persze.hisz olyan hosszu csõre nincs helyem.

    azon gondolkodtam h egy 2 centi atmero koruli rovid port lenne de viszont mi van akkor ha csillapitast rakok pl vatta a reflexcsõbe magàba? és akkor így tudok hagyni elég nyomàst esetleg a passzivoknak is?

    ez azert gondolkozom mert 15w rms hangszorok lesznek ezek elvileg és lehet lesz eleg power meg lehet értelme de nemtudom.

    tudom hogy elvileg reflexxel nem kene mukodnie passzivnak mert elmegy a nyomàs de ilyen kicsi esetben isobaric elrendezesben kitudja.

    jelenleg még nem jottek meg a 45mm es kishangszorok és most a ket paszivom van meg két papiron 5W(inkabb 2-3 😂 )os 30mm es hangszoro meg a dobozjuk. az egy 3 hét mire megjon a két 15w 45mm.

    ez a ket kis 30mm es màr isobaric elrendezesben van meg ottvan a passziv is és azt megkell hagyni hogy sokkal ertelmesebben szolnak a passzivon sullyal meg isobaricban mint gyàrilag 😂

    viszont fele akkora térfogatban mert az terfogatot vett el a dobozbol hogy megoldjam az isobaric dolgot.

    majd a doboz hàtulrol nagyobb terfogatot kap egy kicsivel ahol lesz majd. nem az eredeti hatuljat fogom hasznalni.

    [ Szerkesztve ]

    Jimi Hendrix-Purple Haze

Új hozzászólás Aktív témák