Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz shalafi66 #28168 üzenetére

    Nem most volt, már vagy 2 éve. Amúgy a "cuccok"-nál láthatod hogy egy Heco 850-es. Úgy volt, hogy Németből tudok szerezni eredeti közepeket, de azzal is átvágtak vagy csak nagyon nem volt szerencsém, mert leszakadt mágnesekkel kaptam meg mindkettőt. Na akkor elment a kedvem az egésztől és úgy gondoltam hagyom a fenébe és inkább veszek egy másik dobozpárt, hátha (így vagy úgy). Szóval vettem egy pár Canton Karat 40-est ami ugyan szépen szólt, de annak meg nagyon kevés volt a mélye. Ezért arra gondoltam, hogy mivel a hibás Heco-nak meg úgyis csak mélyei vannak, és mert nagyjából hasonló korból valóak és nagyjából azonos méretű hangszórókkal vannak szerelve átteszem a közepeket és magasakat (a fotó csalóka, mert a beszerelendők közelebb vannak, de amúgy a heco gyári magasai kisebbek voltak mint a Canton 1"-osa) + elvileg ugyanúgy 4Ω-osak voltak (habár nem mértem, mert nem tudom hogyan kell). A művelet után viszont már meg voltam elégedve a hallottakkal, és azóta is megelégedéssel használom e kontár módon meghosszabbított életű hangsugárzópárt. A két oldal nem egyforma hangerővel szólása viszont szinte mindig fennállt, és mindig is zavart valamennyire, persze erősítő "balanszolással" belőttem fülre középre, mert fura módon, telóval mérve nem igazán akar egyértelműen megmutatkozni, viszont ennek ellenére elég sokat kell balanszolnom. Hallákárosodásra is gondoltam, de úgy emlékszem fel is cseréltem őket és mivel akkor meg a másik oldalon lett a halkabb, ezért kizártam a fülem hibáját. A minap viszont olyat olvastam az avx-en hogy akár hangváltó is okozhat ilyet, ezért eszembe jutott hogy lehet ezekben is frissíteni kellene azokat az alkatrészeket, amik elöregedhetnek/meghibásodhatnak.

    U.I.: Azért nem teljesen véletlenül, esett a választásom arra a Canton Karat 40-esre, előre figyelembe vettem a hasonló hangszóróit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák