Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesztor87

    senior tag

    válasz *Ropi* #356 üzenetére

    Ha már adózik a szerencsétlen egyén akkor miért kerül annyiba minden állami szolgáltatás mint annak, aki nem fizet?:D

    50-100k-t elkér a kihelyezettért az AK, ez egy havi fizetése szinte sok embernek...

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #356 üzenetére

    Mi önkormányzatnál voltunk, ott adott össze az AKV. Kerületi lakosként nekem ingyenes, ami azt jelenti, hogy majdnem 20000 HUF-t kellett összesen fizetnem. :))
    Fizetni kellett, hogy meggyújtsunk egy gyertyát és a végén megkapjuk.
    Fizetni kellett, hogy megihassunk 1-2 kortyot abból a pezsgőből, amit mi vittünk.
    Fizetni kellett, hogy 4 számot lejátszanak CD lejátszóról (nem, pendrive vagy SD kártya nem játszik). Biztonság kedvéért 2 CD-n vittem el a zenét és a számoknak 1,2,3 és 4-es számcímet adtam. Direkt hagytam ki a "0"-t, mivel van olyan lejátszó, ami a 9-es mögé teszi és nem az 1-es elé.
    Fizetni kellett, hogy a szüleinket köszönthessük és átnyújtsunk nekik egy kosárnyi virágot + ajándékot.
    A lényeg, hogy ingyenes, de minden más kis hülyeségért megsarcolnak. Kicsinyességre utal az egész. Mondanák azt, hogy 50 ezer Ft és 20 percen keresztül azt csinálunk, amit akarunk. Ehelyett benyögik, hogy ingyenes és azután minden levegővéltelért felszámolnak valamit.

    Az árakról: én elég reálisan láttam és látom a dolgokat, de alulbecsültem. Többet költöttünk, mint amit terveztem. Így is sok mindent ajándékba kaptunk vagy ismerős által minimál áron lett elintézve. 6számjegyű torta ingyen, menyasszonyi ruha anyagárban és a feleségem választhatta ki személyesen a csipkét. Igaz, csak a csipke több, mint 50 ezer HUF. Fotókért sem kellett fizetnünk és amikor jobb idő lesz megyünk majd megint fotózásra szebb helyekre, jobb időben. CM, DJ jó ismerősünk. Nagyon profi volt és nevetséges áron vállalta (nem csak hang-, de fénytechnika, projektor stb. és teljes körű szervezésben is segített). A dekort is olcsón megúsztuk. Így többe került, mint az előzetes tervek alapján. Egy szóval tudnám jellemezni: drága! Ugyanakkor egy fillért sem sajnálok így utólag sem, mert minden nagyon jó volt. Utólag mindenki kapott borravalót (jóóó sok bort lehetne venni belőle) és ajándékcsomagot.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák