Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    Több, mint 12 éve járok fel erre a fórumra napi rendszerességgel. Legtöbbször, mint egy szellem (csendes megfigyelőként).
    Negyedjére írom át ezt a hozzászólást (kisebb regényeket írtam, azután töröltem). Páromnak ma van a lánybúcsúja. Remélem nagyon jól érzi magát, de ebben biztos vagyok, mert remek a társasággal van! :)
    Egy hét múlva házas ember leszek.
    Mi fog változni? Semmi és minden! :)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz AMD Power #281 üzenetére

    Köszönöm! ((#282) mirci18: Neked is köszönöm!)

    Nem lesz legénybúcsú az én kívánságom szerint! :))
    Életem elmúlt 20 éve felért egy hatalmas legénybúcsúval! Sok elfoglaltságom volt mostanában és nem volt kedvem egy durvább bulihoz, ezért megkértem az ismerősöket, hogy hanyagoljuk az egészet és majd az esküvőn bepótoljuk éjfél után.

    Kicsit szeretnék már túl lenni az egészen. A sok rohangálás, költekezés...sok energiát felemészt a munka mellett. Ne értsetek félre, a házasság intézményével semmi bajom, de már néha azt se tudom, hogy hol áll a fejem. Párommal nagy változás emiatt nem fog bekövetkezni. Több, mint 10 éve együtt vagyunk, már jó ideje úgy élünk, mint a házasok. :)

    Én is gratulálok nektek!

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #286 üzenetére

    Köszönjük szépen!

    Természetesen minden szolgáltatóval személyesen is tartjuk a kapcsolatot. Ma találkoztunk (megint) a CM-mel, múlt héten a fotóssal és dekorossal, tegnap a Hotel manager-ével. Többször találkoztunk mindenkivel.

    Most csak dokumentarista fotózás lesz, mivel esni fog az eső és amúgy se lesz sok időnk. Templomi szertartás nem lesz, mert nem vagyok megkeresztelve (megkeresztelve vagy megkeresztelkedve?). Pár hónap múlva majd készítünk kinti, természetben készült beállított képeket. A bulin én és az öcsém (aki egyben a tanúm) is fotózunk majd és persze a fotós is, aki szintén ismerősi körből került ki. Lesz 1-2 ember, akinek van szerencséje a DSLR gépekhez (pl. én) és lesz kellő technikai háttér (5D mk2, 6D, 70D, 550D, 40D, 350D, 10D, 70-200 F2,8 IS, 70-200 F4 IS, 50 F1,4, 50 F1,8, 24-70 F2,8, Sigma 18-35 F1,8 Art, 10-18 IS, 430 EXII, 580 EX, 580 EXII stb.) Azt sajnálom, hogy nem kapható még a Sigma 50-100 F1,8 Art, szívesen leteszteltem volna élesben. Egyikőnk se esküvői fotós, de ez nem gond, mindegyikőnknek volt már "szerencséje" ilyen alkalommal fényképezni így nem félek, hogy használhatatlan képek születnek. Volt még egy tervem, de azt sajnos nem sikerült megvalósítani. Szerezni akartam 10 Polaroid gépet 40 kazettával (400 kép), de sehol nem találtam. Asztalonként egyet elhelyezve a vendégek fényképezhettek volna vele. Nehéz és drága mulatság 10 ugyanolyan gépet beszerezni + 40 kazettát, így megmaradt elméleti szinten ez a projekt.

    mirci18: Van egy elképzelésem, hogy milyen bulit szerveztek volna nekem (durán lerészegedős). Nem volt ahhoz hangulatom és amúgy is időhiányban szenvedek mostanában. Most a legfontosabb, hogy éljem túl valahogy a holnaputánt, mivel durván lebetegedtem. :DDD Még arra sincs időm, hogy dokihoz menjek (ma délelőtt rendelt, de egész nap rohangáltam). Felvásároltam egy fél gyógyszertárat és reménykedem, hogy jobban leszek. Most jelenleg pia nélkül is szédülök, szétszakad a torkom és ég a bőröm, fáj mindenem. :))
    A gyűrű számomra is fontos fizikai jelképe az összetartozásnak, ezért masszív darabot választottunk, ami túl fog minket élni. Én is hordani fogom természetesen, pedig idegen tőlem minden ékszer. Ballagási aranykarkötő, nyaklánc valahol az íróasztalom mélyén várja a jobb sorsát már 18 éve.

    Múlt héten Párom volt lázas (a lánybúcsúján is beteg volt még egy kicsit). Most a szüleim lázasok. Párom unokahúga (2 és fél éves kislány) hozta volna a gyűrűket. Tegnapelőtt vitték szülei a kórházba. Lázas, mellkasröntgen, szerencsére nem súlyos. 5 perce írt Páromnak egyik barátnője, belázasodott. Egyre többen beteget jelentettek (de ezek ellenére is jön mindenki). Azt hiszem welcome drink helyett aszpirin és neocitran osztogatás lesz! Fertő-party :))

    Video és cinematográfus nem lesz a kérésünkre (öcsém reklámfilmekkel foglalkozik, de nem akarunk mozgóképet). A vendégeket felvilágosítottuk, hogy fotós elé nem ugrálunk be, figyelünk rá.

    Holnap még sok dolgom lesz, ezért megyek és megiszom egy neocitranos sört. :)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz AMD Power #295 üzenetére

    Mi is így gondoltuk először, szerintem nincs ebben semmi rossz! :) A lényeg, hogy szeressétek egymást!

    Egy kérdés: adott a helyszín, ahol az esküvőnk lesz. Illik a szálloda manager-ének valami borrvalót adni? Többször találkoztunk vele személyesen. Korrekten állt mindenhez, segítségünkre volt mindenben (igaz, számunkra komoly összeget fogunk otthagyni). Illik ilyenkor valamennyit borítékban átadni a megbeszélt díjon felül?

    A betegségből még mindig nem sikerült kilábalni, remélem holnapra jobb lesz. Ma éjjel 2-kor keltem, reggelig nem aludtam vissza. Álmomban géppisztollyal hasba lőtt egy kínai, mert egy koccanásos balesetben nem álltam ki mellette (ő volt a hibás). :DDD

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz albiosz #299 üzenetére

    80+ fő lesz, ebből 30+ embernek fizetjük mi a szállását, a többiek agglomeráción belül élnek.
    Köszönjük a jó kívánságokat, nincs durva betegség, csak kevés pia! Igyekszem éjfélig kihúzni, azután elengedem magam egy "picit". ;]

    AMD Power: semmit nem jelent a létszám. Egy jó buli 2 főnél kezdődik! Több tucatnál már sértődöttségre adhat okot, hogy egyesek nem kapják meg a kellő figyelmet. A 13-as amúgy is egy szép szám. Péntek 13-án születtem...márciusban. Tortavágás után szülinapi party :Y

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #302 üzenetére

    Köszönöm az infot!
    A köszönőajándékból amúgy is adunk mindenkinek és ezen kívül összeállítottunk pár normálisabb ajándékcsomagot, amiket azoknak adunk, akikkel nagyon elégedettek leszünk a végén (Malibu, Sierra Gold, Nutella, Szamosi, Raffaello, drágább KV és tea, svájci étcsoki stb). A pénzt meg majd meglátjuk, az elégedettségünk függvényében.
    Megyek, készülődnöm kell. Megpróbálok életet lehelni magamba. Betegebb vagyok, mint voltam. :C

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz AMD Power #305 üzenetére

    Szerencsére minden jól ment, a Násznép és mi is nagyszerűen éreztük magunkat. Kicsit sajnálom, hogy véget ért. :))

    *Ropi*
    Köszönöm, természetesen aznap voltam a legbetegebb, de a vacsi után helyrejöttem a sok "folyékony gyógyszertől". Mindenkivel elégedettek voltunk, mindenki kapott az ajándékokon kívül borravalót is (szerintem kicsit sem voltunk szűkmarkúak).
    5D mkII és 6D sajnos nem volt, helyette egy 5D mkIII állt csatasorba a 70D és 40D (ezt szinte nem is használtuk) mellett. Szép volt, jó volt, most megyek dolgozom tovább. :O

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #308 üzenetére

    Tudom, jó kis gép! :) (persze nem egy 5Ds, de nem vagyok telhetetlen) Sajnos aki használta nem annyira profi, de azért lettek használható képek (a kb. 2500-ból). Természetesen mindegyik eredeti raw-ban van nálam, ez alapkövetelmény volt részemről! :D
    Én mostanában nem fogok új vázat venni, de az egyelőre nem létező 6D mkII-re már szemet vetetettem. Gyors AF-fel rendelkező crop-os váznak meghagyom a 70D-t. (Szerencse, hogy a feleségem -de fura leírni- nem olvassa ezt a fórumot, tuti fejbe verne)

    AMD Power: köszönjük szépen! :R

    mirci18: köszönöm, mi is sajnáljuk. Tény, hogy sok nyűggel jár, de az esküvő napja mindenért kárpótolt. Szerencsére minden úgy (vagy jobban) alakult, mint ahogy elképzeltük. Mi december elején kezdtük a szervezkedést a nulláról és mindent ketten intéztünk, csináltunk. Nem kértünk semmilyen segítséget másoktól. Annyi dolguk volt, hogy eljöjjenek és mégis minden jól sült el, pedig elég sok munkánk volt közben és néha belerondított a szervezkedésbe egy nem várt influenza és egyéb "Vis maior". Amennyiben biztos lennék, hogy annyira jól sikerül, mint amennyire sikerült, én mégegyszer végigcsinálnám! :)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz mirci18 #313 üzenetére

    Mi is együtt intéztünk mindent. Senkitől nem kértünk sem anyagi, sem másféle segítséget (ez nem azt jelenti, hogy ne kaptunk volna).
    A meghívókat mi is magunk terveztük, de nyomdai úton nyomtattuk ki, speciális papírra és borítékkal. Az ültetőkártyákat szintén mi készítettük, de azt csak sima papírra nyomtattuk. A menülapot és az asztalszámozást is (de ez állványos fotókeretbe került, emiatt szintén elég volt a sima papír).

    A köszönőajándék is saját készítés.

    A dekorról egy kedves fiatal Hölgy, Nóri gondoskodott!

    A tortát az egyik Unokanővéremnek köszönhetjük.

    A ruhát az egyik jó ismerősöm készítette egyéni megbeszélés alapján, aki profi varrónő. Neki is köszönjük a munkáját! :)

    A helyszín csodálatos volt, minden a megbeszéltek szerint zajlott. Az ételek finomak voltak (éjjel marhapörkölt). A felszolgálók profi módján viselkedtek, a szálloda managere végig rendelkezésünkre állt. A szobák kényelmesek és nekünk kedveskedtek is 1-2 aprósággal. Másnap késői reggeli, és tovább maradhattak a vendégeink a szobáikban. A korlátlan italok normálisak voltak (2dl Coca-cola termékek, 100%-os Cappy termékek, víz, sör, üditő, kávé). A röviditalokat mi vittük előzetes megbeszélés alapján, mindent visszakaptunk, ami megmaradt (több liter házipálinka, Baileys, Finlandia, Ballantines, Bacardi stb.). Semmire nem volt panaszom, minden Ft-ot megért (mindenkinek bőven adtunk borravalót, és 1-2 ajándékcsomagot, amit előre készíttettünk 1-2 embernek).

    Az autó: saját autóval mentünk volna elvileg, de végül az egyik unokaöcsém furikázott minket az autójával. Pénzkidobásnak tartottam volna a bérlést (egyik ismerősöm ingyen felajánlotta a limuzint, mivel másodállásban limuzinsofőr, de nem éltünk vele). Sokan felajánlották a saját autójukat, nem igazán foglalkoztam vele. Így végül egy új fehér Octavia-val mentünk, ami külön kérésre nem volt feldíszítve (pénzkidobás).

    (#315) *Ropi*
    Az ISO 6400 bőven elég. 70D-hez viszonyítva az 5D mkIII sem egy zajmentes bajnok ISO 1600 mellett sem. A fotósunk néha 1/640 mellett fényképezett 50-es fix obival ISO 1600 mellett. Nem is értem! :D
    Nem a saját gazdája volt. Öcsém kérte el a munkahelyéről a gépet (reklámokat gyártanak), a fotósunk öcsém munkatársa volt, de visszaült az iskolapadba. Ezek ellenére is köszönjük a munkáját és a képeket! :) Persze néha elvettem a gépet és én is készítettem 1-2 képet. Vittem még a saját gépeimet (70D, 40D, 350D) és mellé 1-2 objektívet 10-18-tól 70-200-ig. A 400 5,6 itthon maradt. :)

    (#318) *Ropi*
    Ezzel se volt dolgunk szerencsére. Megadtuk a dekoros Hölgynek a Hotel elérhetőségét. Előző nap elkezdték díszíteni a termet. Megbeszéltük, hogy meddig kell lebontani a dekort. Ez mind benne volt az árban és a takarítás is (a teremben padlószőnyeg volt).

    Süteményeket is bevihettünk. Egy Budapesten elismert helyről szereztük be ismerős által, rengeteg volt belőle. A maradékot (ami nem azt jelenti, hogy félig megrágott sütikről lenne szó) ott hagytuk a személyzetnek.

    A gyűrűket egyedileg készíttettük. Sok ékszerboltban megfordultunk. Volt olyan (csepeli) hely, ahol unot fejjel elénkvágták az ezüstgyűrűket. Miután szépen szóltunk, hogy hagyományosabbra gondolunk, elénk tették a 30-40 ezres (aranyozott?) karikákat. Megköszöntük és továb nézelődtünk. Egy az Andrássy úton lévő boltból rendeltük meg, ahol sokkal normálisabban álltak hozzánk. Egyedi elképzeléseink figyelembevételével készítették el a gyűrűket. Nem hordok és nem is hordtam ékszert ezelőtt. Fontos volt számomra, hogy legalább addig megmaradjon, amíg élek. Masszív, stabil darab lett, de konzervatív! :)

    Az étkezésről: megérdezték, hogy az esküvőn résztvevő szolgáltatók milyen menüt kapjanak. Megelpődöttségemre elárulták, hogy sokan ún. "szolgáltatói menüt" kérnek az esküvőn résztvevő zenészeknek, CM-nek, vőfélynek, fotósnak stb. Természetesen ugyanazt kapta mindenki, amit mi (és még pakoltunk is nekik utána kaját az ajándékcsomag mellé). És akkor is így tettük volna, ha nem lettek volna alapból ismerősök. Ugyanúgy a vendégek mellé ültettük őket, igaz, volt az ismerettségben átfedés. A fotós a hozzánk legközelebb lévő asztalnál ült az öcsém mellett (volt munkatársak). Ebből a szögből látott ránk legjobban és az egész teremre. Körasztalok voltak.

    Én sem szeretném, ha idegenek bármi áron eljöhettek volna az esküvőmre. Lehet, hogy valakinek megéri, nekem nem! :)

    Nem volt probléma, hogy ne álljanak be a fotós elé. Igazából nem is kelett szólnom miatta. Mindenki tudta a véleményemet ezzel kapcsolatosan. Nem álltak be elé, nem ugráltak be elé (kivétel, amikor behozták a tortákat), de akkor mindenkit megkértem a magam stílusában, hogy menjenek már ki a képből. Egy idő után magunkat is száműztem, hogy csak a torta legyen körbefotózva. Azért a többesszám, mert a születésnapom is akkor volt, kaptunk jó pár tortát! :D

    A CM-ről még nem ejtettem sok szót. Szintén ismerős és hivatásszerűen ezzel foglalkozik, Profi volt! Többen elkérték a CM, DJ, dekoros, tortakészítő számát is.

    Összefoglalva: minden fillért megért, feledhetetlen élmény volt! :)

    Mindenkinek kívánom, hogy legalább ennyire hatalmas élményben legyen része, de inkább egy életre szóló kapcsolatban! Nekem nem voltak elvárásaim előtte, nem is idegeskedtem, de minden várakozásomat felülmúlta ez az este! :)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz mirci18 #333 üzenetére

    Szerintem nem érted, hogy *Ropi* mire gondolt.

    Nem azzal van a gond, hogy mindenki meg akarja örökíteni a pillanatot.

    Kicsit más rálátásom van a dolgokra, mivel magam is fényképezgetek. Nem fotózom, mivel csak hobbiszinten űzöm, ezért "kattintgatásnak" hívom! :)
    A lényeg: ahogy Te is emlytetted vannak jó és kevésbé jó szögek, ahonnan jó képeket lehet készíteni. Bejön az ifjú pár és a hivatásos fotós tudja, hogy hol a helye, honnan kll készítenie a képeket, de...
    ...beugrik Julcsi néni a Canon A10-zel, Vérpisti a legújabb androiddal, mert az 89 megapixel és jó lesz és szegény fotós nem tudja meglőni az ifjú pár legjobb képét mert Androidos Vérpisti eléugrik! Mit lehet tenni? A fizetett fotós rúgja ki a képből Julcsi nénit és az android "bajnokát"? Fizetve van...lehet (nagyon valószínű), hogy jobb képet készítene, de ehhez pár dolog kellene: felrúgja őket, elküldi őket a fenébe, előre szólnak Julcsi néninek és Vérpistikének, hogy maradjanak a helyükön. Mindenkinek és mindennek megvan a maga helye. Ha valamelyik rokon nem tud a helyén maradni, meg kell neki említeni!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #343 üzenetére

    Őszintén sajnálom! :(
    Párommal Feleségemmel régebben sokat jártunk oda. Van mellette egy kis vadasparkszerűség is. Szép hely volt, anno kellemes étellel. A kinti terasz benyúlt a tóba.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #356 üzenetére

    Mi önkormányzatnál voltunk, ott adott össze az AKV. Kerületi lakosként nekem ingyenes, ami azt jelenti, hogy majdnem 20000 HUF-t kellett összesen fizetnem. :))
    Fizetni kellett, hogy meggyújtsunk egy gyertyát és a végén megkapjuk.
    Fizetni kellett, hogy megihassunk 1-2 kortyot abból a pezsgőből, amit mi vittünk.
    Fizetni kellett, hogy 4 számot lejátszanak CD lejátszóról (nem, pendrive vagy SD kártya nem játszik). Biztonság kedvéért 2 CD-n vittem el a zenét és a számoknak 1,2,3 és 4-es számcímet adtam. Direkt hagytam ki a "0"-t, mivel van olyan lejátszó, ami a 9-es mögé teszi és nem az 1-es elé.
    Fizetni kellett, hogy a szüleinket köszönthessük és átnyújtsunk nekik egy kosárnyi virágot + ajándékot.
    A lényeg, hogy ingyenes, de minden más kis hülyeségért megsarcolnak. Kicsinyességre utal az egész. Mondanák azt, hogy 50 ezer Ft és 20 percen keresztül azt csinálunk, amit akarunk. Ehelyett benyögik, hogy ingyenes és azután minden levegővéltelért felszámolnak valamit.

    Az árakról: én elég reálisan láttam és látom a dolgokat, de alulbecsültem. Többet költöttünk, mint amit terveztem. Így is sok mindent ajándékba kaptunk vagy ismerős által minimál áron lett elintézve. 6számjegyű torta ingyen, menyasszonyi ruha anyagárban és a feleségem választhatta ki személyesen a csipkét. Igaz, csak a csipke több, mint 50 ezer HUF. Fotókért sem kellett fizetnünk és amikor jobb idő lesz megyünk majd megint fotózásra szebb helyekre, jobb időben. CM, DJ jó ismerősünk. Nagyon profi volt és nevetséges áron vállalta (nem csak hang-, de fénytechnika, projektor stb. és teljes körű szervezésben is segített). A dekort is olcsón megúsztuk. Így többe került, mint az előzetes tervek alapján. Egy szóval tudnám jellemezni: drága! Ugyanakkor egy fillért sem sajnálok így utólag sem, mert minden nagyon jó volt. Utólag mindenki kapott borravalót (jóóó sok bort lehetne venni belőle) és ajándékcsomagot.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz AMD Power #466 üzenetére

    Remélem minden rendben ment. Gratulálok, sok boldogságot! :C

    Vesztor87: szerintem felesleges ráizgulni! Én is azon voltam, hogy mielőbb túl legyek rajta. Nem is igazán akartam belegondolni, hogy milyen lesz (most márciusban volt). Őszintén megmondom, kicsit sajnálom, hogy vége. Minden felülmúlta a várakozásaimat. Egyszerűen minden tökéletes volt (vagy kicsit jobb). :K

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #492 üzenetére

    A barátok vagy ismerősök felkérése fotózásra kétoldalú dolog: az ő nézőpontjukból nézve a dolgot azért mennek esküvőre, hogy jól érezzék magukat Veletek és gondtalanul szórakozhassanak.

    Most márciusban volt az esküvőnk és csak megerősíteni tudom ezt a kijelentést. Elismerem, készült sok jó kép is, de elég szakmai szemmel nézek a képekre (hobbi szinten fényképezgetek, de egy komolyabb autó árát öltem a gépekbe az elmúlt 10 év során). Nálam alapkövetelmény volt, hogy minden kép (raw-ban is) engem illet meg, és én láthassam először a képeket. Emiatt én és az öcsém (,aki egyben a tanúm volt) biztosítottuk a felszerelést. Fotósnak 2 embert kértünk fel. Egyik az öcsém volt kollégája, akit én is személyesen ismerek (nem esküvői fotós, de ért a gépekhez) és unokahúgom barátját...aki esküvőnk előtt 1 héttel szakított, emiatt el se jött! :K Előbbi inkább reklámvideoval foglalkozik, utóbbi glamour fotós (Nikonnal). Így maradt egy fotós és a felszerelés. Nálunk nem az utóbbi volt a szűk keresztmetszet. 1 héttel esküvőnk előtt bátran kijelentettem, hogy majd én is csinálok képeket. Csináltam is...kb. 30 képet (4 másodperc eseményét foglalta össze, sorozat, csokordobás). :))
    Nálunk adott volt az eszközpark:
    - 40D, 70D, 5D mkIII
    - 10-18 STM IS (17-40L-t FF-en megeszi vacsorára, tapasztalat), 18-35 F1,8 Art, 50 fix, 70-200 (ebből kettő is volt: F4 IS és F2,8 IS), 28-70 F2,8. Majdnem hozott az öcsém egy Cyclop 85 F1,5-öt is, de elvetettem a Bokeh Monster ötletét, mivel beállított képekre használható csak (nincs AF, csak manual fókusz) és leginkább akciófotókat szerettünk volna. Márciusban volt az esküvő, beálított képek majd később készülnek! :) Az esküvői ruhákat készíttettük, ezért reprodukálható (némi csalással) az esküvői fotózás! :B
    Tény, hogy nyertünk ezzel pár száz ezer Ft-ot, cserébe a képek lehettek volna jobbak is és ne felejtsük el, hogy ennek a feltétele, hogy egy normálisabb autó ára fekszik az itthoni és öcsém felszerelésében!

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz *Ropi* #514 üzenetére

    Minket a könyvelőnk figyelmeztetett (ezért is fizetjük). :)

    Ezek ellenére jófej vagy, hogy figyelmezteted az embereket! :K

    Feleségem által vesszük igénybe ezt a kedvezményt, ő adta le a szükséges papírokat a munkahelyének a pénzügyi osztályán.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Vesztor87 #556 üzenetére

    Nálunk fiatal DJ volt és olyan stílusú zenéket játszott, hogy 1 és 85 év között mindenki táncolt. Ennek a srácnak nagyon profi mind a hang- és fénytechnikája is. Komolyabb, profi robotlámpák, sok tb-nyi zene minden stílusban, nagy fényerejű full HD projektor stb. Ugyanakkor ceremóniamester is és segített a szervezkedésben, lebonyolításban. Nagyon egyben tartotta az egész estét. Igaz, hogy nem két fillér, de ő tényleg nagyon profi és hivatásszerűen ezzel foglalkozik (rádiózott, rendezvényeket szervezett, egyetemi végzettsége is ezzel függ össze).
    Most hétvégén voltam egy esküvőn, szintén DJ zenélt. Pocsék hangosítás, nem szólt tisztán, unalmas és erőltetett benyögések, gyenge fénytechnika. Alig fordult elő, hogy egyszerre 10 ember táncoljon.
    Mi teljesen elleneztük az élőzenét, mert az max. egy stílust tudna jól képviselni (ha tud egyáltalán). A legtöbb szerintem elég gyenge eresztés. Ami tényleg jól szól élőzenében, ahhoz minimum 5 fő kell szerintem (vokálossal együtt). Akik jobbak, bőven fél millió felett vannak árban egy éjszakára és nekik pihenniük is kell néha. Egy ügyes DJ látja, hogy mire van igény, tudja, hogy mikor milyen program jön. Figyelembe vesz olyan apróságokat, hogy kaja után nem pörgős zenével indít. Tortavágás, programok előtt levezető zenét tesz fel és nem felfokozza a hangulatot, hogy még táncosabb kedvébe kerüljön a násznép. Nálunk annyira jól összerakott mindent, hogy tényleg mindenki táncolt és egyöntetűen elismerő véleménnyel voltak az előzetesen DJ-ket ellenzők is. Őszintén megmondom, hogy az én zenei ízlésem erősen elüt az átlagtól (Napalm Death és társai, természetesen ezek nem szóltak :D ), de én is csak ámultam, hogy milyen hangulatot csinált. Ehhez kellett a több éves tapasztalata mind a bulik szervezésében és kivitelezésében, a profi felszerelése, rádiós előélete, rengeteg rendezvényt levezetett már házigazdaként és persze mellette jófej is, mindenkivel megtalálja a közös hangot.

    Én egy jó DJ + CM párost keresnék a helyedben, akik már összeszoktak.

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák