Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogarfx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lenne nekem egy lassan 3 éves Fractal Design Core 3000 házam (jelenleg van egy venti elől, hátul és felül), amiben szeretném kibővíteni a gyári ventiket. Visszaolvasva arra jutottam, hogy akkor felülre tennék egy Cooltek Silent Fan 140mm, előre alulra pedig egy-egy 120mm-es Xilence Red Winget.
    Van még egy Scythe Ninja 3 hűtőm, amin hangos a gyári venti, ezt is lecserélném egy PWN-es 120mm Xilence Red Wingre.
    Szerintettek ez így jó valasztás?
    Még felmerült bennem több kérdés is:
    1. Tegyek-e ilyen porszűrőket a fenti meg a lenti ventik alá?
    2. Cseréljem-e le a meglévő gyári FD ventiket mondjuk Cooltekre? Jelenleg majdnem minimum fordulaton mennek (gyári szabályzóval vannak majdnem a minimumra állítva), de feltekerve már eléggé nagy a szélzaj.
    3. Ha igazán csendes gépet szeretnék akkor szedjem ki a gyári FD ventiket és tegyek be helyettük be quiet pure winget?
    4. Ha ilyen elosztó veszek, akkor az alaplapomról tudok szabályozni egyszerre 2 egyforma ventit is?

    Előre is köszönöm annak aki végigolvassa és tud nekem segíteni :R

  • bogarfx

    aktív tag

    válasz Grózi #15377 üzenetére

    Először is köszönöm a válaszokat. :R
    Tehát akkor, ha hosszú távon gondolkodok mindenképp megéri most kiadni többet a be quiet ventikért mintsem most megvegyem a coolteket, aztán utána csak rágom magam hogy a be quiet csendesebb lenne és végül csak megveszem azt.
    Akkor szerintem beszerzek 3 be quiet ventit a gyári FD helyére beteszem őket és rá is tudom így kötni a gyári ventiszabályzóra. Később meg még mindig tudok venni plusz ventiket.
    Egyébként a Ninja 3-ra milyen venti lenne jó? Egy sima i5 4570 alá lenne csak.

  • bogarfx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tervezek a közeljövőben venni egy Fractal Define R5 házat és az lenne a kérdésem, hogy érdesem-e a gyári Fractal ventiket lecserélni Be Quiet Pure Wings-re. 3darab 140mm-est gondoltam bele, kettő előre egy pedig hátra, rákötve a ház szabályzójára, 7V-on járatva.
    Igazából nagy hőtermelő cucc nincs a gépben, egy i5 4570 procim van amit egy Scythe Ninja 3 hűt (ezt lehet passzívan fogom használni, mivel a régi FD Core 3000 házban is így volt), illetve egy Giga GTX970 G1, tehát szerintem nagy szélvihar nem fog kelleni ezek hűtésére.
    Előre is köszönöm a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák