Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Julot

    aktív tag

    válasz dabadab #123 üzenetére

    Üdv mindenkinek! Szia Dabadab!

    Elhiszem neked, hogy a tapasztalataid alapján nem látod értelmét a szándékaimnak. Viszont hasznos dolgokat irsz, amit tisztelettel megköszönök. De hogy értsd, is mit miért akarok tenni, röviden vázolom a dolgot. Adott egy alaplapi hangkártya, analóg kimenetekkel. A szoba másik felében a Hi-Fi rendszer, kb 10 méteres kábelhosszra a PC.-től. Valószínű a jelenleg használt (jó minőségü összetevőkből készített) kábel hossza, és az alaplapi hangkártya együttes ''tökéletlensége'' miatt komoly zaj, és ''brumm'' hallható a rendszerben. Az összetevők cseréjével, megváltoztatásával próbáltam megszüntetni a hibát, sajnos sikertelenül, bár a kábelhossz drasztikus csökkentése némi javulást hozott, de nem oly jelentőset, mint amire én vágyom, a hangminőségről ne is beszéljünk. Ezekből következően egy külön hangkártya és más kábelezés vásárlása indokltá vált. Mivel a 10 méter körüli távolság adott, és mint a próbák igazolták ez a távolság megfelelő minőségben analóg kábelel nem áthidalható, mindenképpen digitális úton kívánom megoldani a dolgot. Továbbra is úgy gondolom, hogy ez a távolság már optikai kábelen sem egészséges, és bár lehet hogy a koax is rejt magában buktatókat, én mégis arra szavazok. A fő probléma viszont még mindig adott: Milyen hangkártyát vegyek, amin van koax kimenet? A Creative termékeit korábban leírtam hogy miért nem veszem számításba. Találtam viszont az InnoAx Audio Extreme 5.1.-et, amit ugye úgy néz ki már nem forgalmaznak itthon, de hála neked Dabadab megtaláltam az eBay.-en. A mai nap viszont rátaláltam a Trust 514DX 5.1 Optical [link], [link] kártyára, ami gyakorlatilag majdnem ugyanaz mint az InnoAX zajkeltője. Így valószinüleg ez lesz a gépbe rakva, bár kicsit tartok a Trusttól (nekem még mindig gagyinak ''hangzik'') de az angol Pc Review írása meggyőzőnek hat. A kábel tekintetében pedig továbbra is kitartok a már említett Neotech KHS-124.-nél. [link] (lentebb elírtam a márkanevet, elnézést). Én úgy gondolom hogy nem elhanyagolható a kábel minősége, és jobb eredményt produkál egy ilyen kábel, mit egy ''tyúkbél'', vagy egy olyan kábel, amit kimondottan számítógépes hálózatok létrehozására készítettek. Bár lehet, hogy én is bedöltem az ''audiofil tömegbutitásnak'' - az aranyozott optikai kábel számomra is röhelyes... - de akkor a speciális kábelek piaca is átverés? Én nem hiszem. Mindenesetre azt azért el kell ismernem, hogy a két termék megfelelőségében még én sem vagyok 100%.-ban biztos, ezért továbbra is informálódni próbálok, mielött vásárolok, de nekem nagyon úgy tünik, hogy ebben az árkategóriában az ismert feltételekkel jobbat nem valószinű, hogy találok...
    De ha neked, vagy valaki másnak van jobb ötlete, szívessen meghallgatom, mert érdekel a véleményetek, tapasztalatotok!
    Köszönöm az eddigi segítségeteket is - főleg neked Dabadab - és ha eszetekbe jut valami okosság, írjátok le bátran!

    Üdv.:
    Julot

    [Szerkesztve]

    ...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Új hozzászólás Aktív témák