Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aviator

    tag

    Sziasztok!

    ASUS P5K alaplapom integrált hangkártyájával történt egy olyan probléma hogy valószínűleg megsérült fizikailag a kimenet ahova dugom a jack-et. Így a hang egy része hiányzik vagy hibásan jön át a lényeg hogy nem jól működik. Azt szeretném kérdezni hogy van e arra lehetőség hogy szoftveresen megváltoztassam azt hogy a "hang melyik lyukon jöjjön ki" :) ALC883-as vezérlő van benne azt hiszem. Azért kérdezem mert emlékeim szerint valahol volt erre lehetőség egy másik alaplapnál. Szóval lehet e ilyet, érdemes e vagy vegyek új hangkártyát? Tényleg abból milyet érdemes?

    Köszönöm a válaszokat
    Üdv
    Ádám

  • aviator

    tag

    Sziasztok!
    Van egy ASUSP8H67-M alaplapom és az ő integrált hangvezérlőjével terveztem meghajtani egy Genius Home Theatre 5.1 hangrendszert. Egészen addig tökéletesen működik a dolog amíg a windows beállításai között egyesével végig kell próbálgatni a hangfalakat, mindegyik csodaszépen szól. Viszont ha elindítok egy media playert, vagy akármilyen játékot akkor általában nem szól mind. Van, hogy csak az elsők, van hogy csak az egyik első, van hogy a hátsók is. A centert és a mélyet eddig nem sikerült működésre bírnom a windows-os kipróbáláson kívül. Win7-t használok és realtek driver van installálva. Valakinek van esetleg ötlete?

  • aviator

    tag

    Adódott egy elég érdekes problémám, nem is tudom hogy fogalmazzam meg általánosan. Sikerült működésre bírni egy integrált realtek hangvezérlőről az 5.1-es Genius hangrendszeremet speaker fill és room correction segítségével. Egyelőre csak játék közben tapasztalatam azt, hogy egy adott hangeffektus lejátszásának hatására egy másik hang - ami addig tisztán hallható volt - hangereje nagyjából az addigi 5-10%-ára csökken és ott stabilizálódik, tehát hallható továbbra is de nagyon halkan. Például a menü háttérzenéjével történik ez akkor, ha megnyomok egy gombot (OK vagy Cancel pl.) és lejátszásra kerül a hozzá rendelt hangeffekt. Ha ezután letiltom majd újra engedélyezem a hangokat akkor a következő ilyen hangeffektusig minden rendben van. Van valakinek ötlete?

    [ Szerkesztve ]

  • aviator

    tag

    Sziasztok!

    Valószínűleg nem hangkártya probléma, de ide illik a legjobban a kérdésem.

    Van egy 5.1-es hangrendszerem (Genius SW HF5.1), viszont nagyon nehezen és körülményesen tudom elérni, hogy valóban 5.1-ben szóljon, tehát, hogy működjön az összes hangfal. A hangkártya integrált, egy Asus Gryphon Z87-es lapon lévő Realtek chip. A körülményesség alatt azt értem, hogy az 5.1-es hangzáshoz valamilyen hangeffektet be kell állítani a sound managerben, csak úgy hajlandó működni. Amikor tesztelem a hangfalakat akkor egyesével mindegyik működik, tehát a hangfalak jók. Ha viszont játékot indítok vagy youtube videot nézek akkor csak a két front.

    A kérdésem az lenne, hogy mi annak az oka, hogy nem szól alapból (a hangtulajdonságok 5.1-re állítása után) 5.1-ben a rendszer, illetve, hogy mi a teendő annak érdekében, hogy rendesen működjön?

Új hozzászólás Aktív témák