Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robec08

    csendes tag

    HY!
    Kis gond nagy fejtörés. Segítségre lenne szükségem, mert nincs lehetetlen csak tehetetlen. Sajna az én kütfőm miatt én most tehetetlen vagyok. :W
    Probléma:
    adott 2 modem router (pirelli) egy típus, csak az egyik öregebb 2 évvel és vagy 5 ciklussal :)
    megy minden mint az F1, csak az a gáz mind a 2 router külön hálózat. Szeretném ha egy hálózat lenne a 2 modem router, de a netet nem szeretném egyikről sem kilőni, ugyanis pi1-en egy U8 dsl, a pi2-n pedig egy N5 dsl hasít, sem összevonni nem szeretném a le és feltöltési és letöltési sebességet. Nekem a lényeg "csak" :DDD annyi, hogy a 2 külön álló hálózatot szeretném egybe tenni, hogy a routereken lévő gépek látni tudják egymást és megosztásban pakolni is lehessen A-ről B-re és C-re és D-re is na meg néha E is beszáll :)
    aki esetleg tud hasznos infót, mit és hogyan állítsak az írjon bátran.
    Előre is köszönöm az építő jellegű :R beköszönéseket.

  • robec08

    csendes tag

    válasz club1 #2205 üzenetére

    Sorry, ezt kihagytam. A 2 pirelli kb 2 cm-re van egymástól, csak a gépek vannak más szobában. Közben kaptam egy kis segítséget, ha az egyik pirelli nem az xxx.yyy.1.zzz tartományból osztana, hanem a xxx.yyy.2.zzz akkor esetleg meg lehet oldani, csak azt nem tudom hogyan szűrjem ki azt hogy a 2 DHCP ne akadjon össze.
    A 2 WAN portos eszközön én is gondolkodtam de ... sajna most nincs rá keretem ami megoldaná, illetve akkor a VoIP telefonok is halottak lennének :(
    Szóval ez egy "kicsit" bonyolít a dolgon.

  • robec08

    csendes tag

    válasz club1 #2211 üzenetére

    hmm, akkor kis segítség merre induljak el? a router támogat DDNS beállításokat. De mit és hogyan kezdjek? Illetve ha akkor ez és a xxx.yyy.1.zzz xxx.yyy.2.zzz beállítás lesz a megoldás? Vagy a 2 lehetőség homlok egyenesen más? :Y
    Igen annyira nem vagyok szakértő, de szeretném ezt a részét kicsit érteni, és kontárkodni benne :)
    Na meg a FixIP cím, az akkor a WAN kapcsolatnak kell vagy a gépeknek?

    az eddigieket nagyon köszönöm, sok mindenben előrébb vitt, de sajnos még értetlenkedek amíg találunk/ajánlotok egy megoldás féleséget.

  • robec08

    csendes tag

    válasz club1 #2211 üzenetére

    Sziasztok! Elnézést de dolgoztam és nem sok időm volt benézni, de első körben szeretném megköszönni mindenkinek aki az én kis ügyes bajos dolgommal foglalkozott, és sokat segített pár dolgot tisztábban látni.
    Sikerült megoldani a problémámat, és nem került semmibe, illetve majd egy kisebb sörözésbe :)
    A lényeg a 2 pirellinek csak a DHCP tartományát kellet megadni, az egyik a 192.168.1.64 - 149-ig oszthat IP-t, a másik pedig a 150-től -253-ig. Illetve a konfig felület elérhetőségét, az átjárót kellet meg változtatni, azaz csökkenteni 1-el. ezután már csak 2 lehetőség közül kellet választani, vagy fix-re állítom a hálón lévő gépek ethernet adapterét, vagy minden gépen a megfelelő átjáró elérhetőségével ezt a parancsot futtatni:
    route -p add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.1.X
    Így a gép annak a pirellinek az internetét használja aminek az átjáróját írtam az X helyére.
    tesztelve mindenki lát mindenkit, hálózaton belül lehet adatot megosztani, és mindenki a neki szánt netet használja, akadás és probléma mentesen.
    Ezt egy olyan kollégámnak köszönhetem akit eddig sem tartottam kispályásnak, de ezek után... Így a club1 is ezek közzé az emberek közé sorolható. Nektek külön KÖSZÖNÖM.
    :C :R :DD
    Így az én gondom OFF. Szép napot, ahogy a munkahelyemen elköszönünk a telefonba :)

Új hozzászólás Aktív témák