Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adam115

    csendes tag

    válasz Adam115 #9444 üzenetére

    Sziasztok, pont ezzel kapcsolatban akartam egyet kérdezni, de látom más is találkozott ezzel. Én viszont rájöttem mik ezek a nem hivatalos mac címek.

    A helyzet a következő:

    Legutóbbi android frissítés áldásosan elhozta a randomizált mac címet, amit viszont egy hálózatra fellépés előtt nem enged kikapcsolni, csak ha már csatlakoztam, akkor jelenik meg az adott hálózatra a bellítások alatt. Ergo egy mac cím szűrt hálózat nem enged fel, hiszen nem a fizikai(regisztrált) címmel próbál csatlakozni, de mivel nem tud csatlakozni ezért kikapcsolni sem lehet.

    Központilag androidon ezt nem lehet kikapcsolni, csak egy-egy adott hálózatra.

    Megoldás az ideiglenes címet regisztrálni, azzal fellépni, kikapcsolni a random mac címeket, visszaregisztrálni a fizikai címet. De néhány nap múlva automatikusan visszaáll a randomizáltra, hiába kapcsolom ki.

    Hogyhogy nem a legújabb windows 10 insider build is automatikusan a véletlenszerű mac címet állítja be, de ott legalább kikapcsolható, legalább is remélem, hogy úgymarad.

    Nekem csak az a kérdésem, hogy ez nem megy szembe minden szabvánnyal és "szokásjoggal"? Pár éve még root joggal sem lehetett a mac címet módosítani.

Új hozzászólás Aktív témák