Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atee_13

    őstag

    válasz Janaboy #170070 üzenetére

    Ezt a kg-cm es "pöcsméregetést" én sem értem.

    Nekem is van ismerősöm, akinek a mániája a kg és a cm. "100 kg alatt karácsonyfadísz" és társai dumák. Nem érdekli ki hány cm magas vagy, h mit mutat a tükör. Egy szumós is sok kg meg cm, de legyünk őszinték kevés embernek esztétikus.

    Én mindig úgy álltam hozzá, h leszarom a súlyt meg a centit a tükör mutassa azt , h Thor "bekaphatja" :DDD . Meg úgy vagyok vele, h akinek kintebb van a hasa mint a melle az ne akarja megmondani milyen a jó test.

    [ Szerkesztve ]

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Janaboy #170070 üzenetére

    Igen, a különböző mentalitás sokszor kijött, fel kéne fogni h valaki csak nagydarab akar lenni izommal s mindegy mennyi zsírral, más meg lehetőleg minél kevesebb zsírral akar lenni izmos, van aki csak esztétikusan izmos akar lenni s egészségesen szeretné mindezt megint más meg minél erősebb akar lenni s van még ezer meg egy cél. Valamint aki versenyre jár s ott súlykategóriák vannak az megint + 1 dolog amire figyelnie kell.

    szerintem amit attól függetlenül hogy mi a cél mindenhol fontos lenne követni az az egészségtudatos, egészségre törekvő étkezés/mozgás. S ebben pl aelod erős s jó, angelről ez sajnos sokszor kevésbé mondható el.

    amit ehhez hozzátennék ugyanakkor, mert itt még nem nagyon ha egyáltalán volt szó az az hogy ezt is ésszel kell, mert könnyen mentális gondokat okozhat. Orthorexia könnyen lesz a dologból, sajnos nekem is küzdenem kell vele egy ideje, s ez már a ló túlsó oldala. Persze az átlag népességnek ettől nagyon nem kell tartania mert nem fenyegeti, de azért a topikban érdemes lehet erre felhívni a figyelmet, mert jel,emzően aki itt gyúr az jó eséllyel maximalista magával szemben, odafigyel mit eszik hogy mozog, s a végén túltolja :)

Új hozzászólás Aktív témák