Új hozzászólás Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy egy bérbe adott ingatlanrész fűtési költségét hogyan lehetne meghatározni viszonylag pontosan, és egyszerűen hogy azt a bérlő is megértse és elfogadja!? :))

    Adatok: gázkazános fűtési rendszer, amely 1860 m2-es területet fűt 6db különálló hőkörön keresztül. Az össz területből 302 m2-es területre kellene meghatározni a fűtési költséget.
    Az össz terület hőigénye helyiségenként és szintenként más és más, csak azt tudjuk hogy a bérbe adott terület 302 m2-én a bérlő 20 fokot szeretne, a 2,8m méter belmagasságú csarnokokban.

    Jön az általános 30W/légköbméter módszer, mivel nem vagyok időjárás-jósda, ezért fogalmam sincs milyen lesz a tél, és mekkora külső hőmérséklethez kell majd DeltaTé-t számolni, amiből meghatározhatnám a m3-e eső hőmennyiséget, majd ezt felszorozva a fűtött órák számával ki is jön az igényelt teljesítmény, amit a szintén változó gázárak tovább bonyolítanak....
    ez számomra zsákutca, mert túl bonyolult és túl sok a változó... :)

    másik módszer, szakaszolom a fűtési köröket és kb 1050 m2-re lekorlátozom a fűtési kört, majd bedörrentek és ami a csövön kifér hőigénnyel próbafűtést csinálok 1 órán keresztül, és közben a gázórát figyelve felírok egy 8,2m3 gázfogyasztást....majd négyzetméter arányosan kiszámolom hogy a bérleti terület fűtésére 1 óra alatt 2,35 m3 gázt használtam el, ami 81,78MJ energia....ja, itt túltoltam a fűtést, fogalmam sincs hogy szükséges-e ekkora hőmennyiség, és kb a kinti 18 fokhoz viszonyítva 23,7-et sikerült csinálni a csarnokokban....
    ez is zsákutca, bár itt sikerülne költséget meghatározni, de ez meg nem ok a túlfűtés okán...

    Kérlek ha van egy ismerős energetikusod aki tudna egy ökölszabályban egyszerű dolgot javasolni és nem nyúl bele a matematikai transzformációkba egy viszonylag egyszerű költségmeghatározáshoz, ....kérlek ne tartsd magadban!
    Minden építő jellegű hsz-t szívesen olvasok a témában!

    Eddig az a befutó megoldásom akadt, hogy a Főtáv közületi tarifatábláját használom légköbméterre az éves fűtési költség vonatkozásában, de ez meg távfűtés..... :W

Új hozzászólás Aktív témák