Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Alurion #3877 üzenetére

    Nehéz kérdés, nagyon hasonlónak tűnik a kettő. Mindkettő full laminált, fenyő fedlappal, valamilyen mahagóni hát és oldallapokkal. A fogólap és a nyak anyaga más - a Cortnak mahagóni a nyaka is, a Fendernek nato, de (állítólag) a nato amúgy is eléggé hasonlít a mahagónihoz, szóval még ez sem hiszem, hogy túl nagy különbséget jelentene.

    Egy valami azonban nekem mindig is piszkálta és piszkálja a fantáziámat:
    Ugyanolyan anyagokból épített, papíron ugyanazt tudó gitárok vannak más típusjelzéssel és más-más árral több márkánál is.

    A full laminált Cortok: AD810 - AD850 - AD870 -> ezek elvileg mind ugyanazt tudják, de az AD 870 a legmagasabb sorszámú és legdrágább modell, a legfelső az abszolút belépőszintű full-laminált sorozatból.

    A full laminált Fenderek:
    CD-60 - CD-100 - CD110 -> szintén ugyanaz a helyzet, bár itt legalább a fogólap más, de ennyi. A CD-60 a legkisebb tagja a sorozatnak.

    Mi teszi tehát az egyik modellt jobbá, mint a másikat, ha ugyanazok papíron? Talán semmi, csak marketing - de ez, akármennyire nem vagyunk esetlegesen jó véleménnyel a különféle nagy cégekről, gyártókról, nekem kevéssé tűnik valószerűnek, én a magam részéről elvetném. Akkor marad az anyagok megválogatása, a kidolgozás minősége, hasonló dolgok, amik a felszín alatt vannak.

    A Fender CD-60 a Fender kínálatában a low-low-low end, a kínálat legaljának a legalja. A Cort AD-870 a Cort igaz legalapabb sorozatának, de legalább a felső tagja. Ez csak egy apró észrevétel, de szerintem meggondolandó. Meg az is, hogy hasonló minőségű modellek a Fender kínálatában (most így gyors ránézésre) kb. másfélszer annyiba kerülnek, mint a Cortnál. Én ezek miatt a bizonytalan, de azért határozottan ott motoszkáló gondolatok miatt az AD-870-et venném, de ez csak az én véleményem.

    Amúgy ha van még egy kis pénzed, akkor vegyél egy Cort Earth 70-est: a legolcsóbb modell, legalábbis azok közül, amiket találtam, aminek tömör fedlapja van és nem egy minden ízében laminált izé. Ha kicsit hosszabb távra tervezed az akusztikus gitárodat, ezt a pár ezrest nagyon érdemes még rádobnod. (Egyébként nekem is ilyen gitárom van, és igencsak szeretem. Egy kölcsönbe kapott Stagg SW-203-al kezdtem gitározni tanulni, jó ideig csak azon az egyen volt alkalmam játszani. De most, hogy meghallgatom egymás mellett a kettőt, valami döbbenetes a különbség - szó szerint döbbenetes. A Stagg-nak olyan szinten fedett hangzása van az Earth 70 mellett, olyan szinten olyan, mintha egy teknő alól szólna, hogy hihetetlen - szóval van különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Alurion #3880 üzenetére

    Alakulni fog az, de nem két perc, amíg megtanul az ember bánni egy hangszerrel :K
    Baromi sok türelem kell hozzá. Ja igen: a börkeményedés kialakulása után amúgy is kellemesebb gitározni, addig némileg fájdalmas élmény :)

Új hozzászólás Aktív témák