Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trub

    tag

    válasz TAKÍÍ #3178 üzenetére

    "de ez hülyeség hisz a jobb kezem ügyesebb és én azzal akarom fogoni az akordokat és balal pengetni"

    ..dehogy hülyeség :D , bal kézzel nem lehet normálisan pengetni!

    "Ezenkívül a húrok az én gitáromon úgy vannak hogy fönt van a legmélyebb és lent a legmagasabb ugylátom ez normális ugye jól mondom?"

    ..jól.

    "Na most azt se értem hogy minek vannak külön balkezes gitárok, hiszen csak húrokat kell ellentétesen fölrakni azt csá.(ez biztos egy baromság amit írtam indokoljárok meg miért )"

    ...ha megnézed a húrlábat láthatod, hogy a húrláb nem 90 fokot zár be a húrokal, a magasabb húrok rövidebbek. Ez az ember tökéletlen hallásával magyarázható.

    "Ja és a gitáron van egy kicsi törés a "húrlábaknál" ahova bekötöm(becsomózóm) a húrt utána van egy "kis pici műanyag izé" ami meg emeli a húrokat.
    NA eza valami félbetört. Így a mélyek egy pár miliméterrel "lejebb vannak"."

    ...nem probléma, faragj egyet helyette. Nem kis munka, én is magamnak csináltam.
    Vagy bemész egy hangszerboltba és kérsz egy húrlábat. Pár száz forint.

    "Ja agitárom régi mivoltából valszeg nem ártana rajta egy húr csere, de erre én nem merek vállakozni. Ja és úgy tom vannak ilyen gitárhangolós progik mondjatok már egy párat (de valami egyszerűt)"
    ...[link], a húrcserétől pedig nem kell félni, ha tényleg nem megy keress pár vidit youtube-on.

    Azt sem árt tisztázni, hogy vannak neylon és fémhúros gitárok. Amit leírtál, abból arra következtetek, hogy neked neylon (műanyag) húros gitárod van. Erre ne rakj fémhúrokat, mert meghajlítja a nyakat.

    És azt sem árt megnézni, hogy egyenes-e a nyak :D, egyszerűen nézz bele, mint vmi csőbe, úgy láthatod, hogy mennyire egyenes. Ha csak egy picit görbült, még belefér.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz TAKÍÍ #3180 üzenetére

    Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
    Sokan mondják ezt, de szerintem baromság. Azon kell játszani, amelyik jobban tetszik illetve stílusban közelebb áll hozzád illetve ahhoz a zenéhez, amit játszani szeretnél.

    Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?
    Könnyebb lenyomni a húrokat, mint mondjuk egy fémhúros akusztikuson, illetve torzítva nem hallatszanak annyira a hibák. (Cserébe pl. torzítva állandóan figyelni kell a húrok tompítására, ez akusztikusnál nem szükséges)

    Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)
    Ilyenek a nylon gitárhúrok - a 3 vastagabb körbe van tekerve fémhuzallal, de belül azokban is nylonhúr van. A fémhúrok tisztán fémből készülnek.

    Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?
    Valószínűleg nem ezen fog múlni, hogy be tudod-e hangolni. A gitár amúgy is alapvetően hamis hangszer, tökéletesen nem lehet behangolni.

    De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)
    A nyeregnél lehet probléma. Ez az a fej és a nyak közötti műanyag v. fadarab, amire felfekszenek a húrok. Ha balkezesre húrozod, akkor elképelhető, hogy bele kell reszelni a nyeregbe, hogy beférjenek a vastag húrok a vékony húroknak szánt vájatokba.

    Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
    Ezt nehéz így megítélni, de amúgy valamennyi erő kell a húrok lenyomásához.

    Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)
    Az első szerintem az kéne legyen, hogy a 20 éves húrkészletet kidobod és veszel új húrokat. Jobb helyekre elviheted a gitárt és fel is rakják neked, esetleg érdemes lehet elvinni hangszerészhez a gitárt, ahol párezer forintért felhúrozzák/beállítják neked.

    A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
    Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

    A legegyszerűbb egy ilyen program használata vagy esetleg vehetsz egy hangológépet. Be nem hangolt gitárral pedig nem fogsz tudni eljátszani semmit, tehát egyáltalán nem felejtős.

    [ Szerkesztve ]

  • nap

    addikt

    válasz TAKÍÍ #3180 üzenetére

    Nem beszelgettel errol a gitarozas temarol a fateroddal? Lehet, hogy sokkal tobbet tud segiteni, mint gondolnad.
    A husz eves hur nem annyira gaz, ha meg megis, akkor ugyis gyorsan elteped.
    Hangolashoz egy kis segitseg.
    A balkezessegrol meg annyit, hogy eloszor tenyleg logikai bukfencnek tunik a dolog, de igy van jol. A balkezeseknek erdemes balkezes gitaron megtanulni jatszani, kulonben sokkal tobbet kell gyakorolni ugyanolyan eredmeny eleresehez.
    Gyakorolni kell, gyakorolni es meg gyakorolni. Akkor menni fog. Elobb-utobb raall a kezed. Eloszor vagni fogja az ujjaidat a hur, aztan jo kis borkemenyedes lesz rajta, aztan visszapuhul. Aztan belejossz.

    browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

  • nap

    addikt

    válasz TAKÍÍ #3183 üzenetére

    Ertem. Pedig ezt ugy kene kezdeni, hogy bocibocitarka, meg bortonablakaban, hogy legyen sikerelmeny, aztan, ha komolyabbra fordul a dolog, johetnek a bovitett szeptimek, meg a 17/36-os utemek.
    Egy sajat gitar sokat dobna az onbizalmadon, haveroktol is lehet sokat tanulni kezdetben, bar egyesek eskusznek, hogy eloszor gitartanar, nehogy valami rossz keztartas rogzuljon.
    A gitar.lap.hu eleg sok hasznos es haszontalan dolgot tartalmaz. Erdemes nezegetni.

    browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

  • nosferatue

    tag

    válasz TAKÍÍ #3183 üzenetére

    Szerintem előbb azt döntsd el, milyen zenét szeretnél játszani, tanulni és aztán kezdj el gondolkodni milyen hangszerre is lenne szükséged, elektromos, akkusztikus, elektro/akkusztik.

    I just curse the sun so I can howl at the moon

  • Trub

    tag

    válasz TAKÍÍ #3186 üzenetére

    Az akusztikus gitárom 36 000 ft volt. Nagyon utáltam :D , szar volt rajta játszani.
    Aztán faragtam egy kicsit innen, egy kicsit onnan, állítottam a nyakon, így elég jó gitár lett.
    Salgótarjánban vettem, és utólag rájöttem, hogy nem itt kellett volna, nincs is választék.
    Haverom akart gitárt venni, elkísértem pestre 42 000 ft-ért olyan gitárt választottam neki, hogy csak na, este tele is sírtam a párnámat miatta.... Persze a gyerek 2 hónap múlva befejezte gitáros karierjét :W .

    Már majdnem megvettem tőle 20 000 ft-ért, de a szüleit fél megkérdezni. :D

    A cort jó, csak a húrlábbal sokat fogsz szívni!

  • cucka

    addikt

    válasz TAKÍÍ #3186 üzenetére

    De elötte mindenképp egy akusztikust vennék: 10-20 ezer környékén. Az nem olyan nagy befektetés.Azt azzal probálgatom azt ha megy akkor tovább lépni.
    Igazából teljesen fölösleges lépés, nyugodtan lehet elektromossal is kezdeni.

    Például vannak ilyen (akusztikus )gitárszettek nekem azok is bejönnek.( vagy felejtsem el?)
    Egyrészt szett helyett külön-külön vedd a cuccokat, jobban jársz. Másrészt a linkelt gitárszettben egy 3/4-es gitár van. A 3/4-es méret az gyakorlatilag a gyerekeknek szánt kisméretű gitárt jelenti, szóval erre azért figyelj oda. (Vannak 1/2-es gitárok, amelyek mondjuk 5 éves gyerekek számára jó méretűek, meg 7/8-osak is, amelyeket főleg a kissebb méretű női gitárosoknak találtak ki. Elektromos gitárok általában normál méretűek, nem nagyon gyártanak gyerekméreteket belőlük).

    Na csak kiváncsiságból? Szerintetek mi az az ár határ ami fölött lehet venni egy sima jó kezdőknek való elektromos gitárt?
    40-50 ezertől vannak ajánlott hangszerek, ebben az ársávban általában a Squier-eket és a Cort-okat ajánlják.

    Ez nem néz ki rosszul de valszeg nem ilyenen kéne kezdeni
    A linkelt gitár tényleg nem néz ki rosszul, de
    - matt fekete fényezésű, ami majd jól ki fog fényesedni ott, ahol a kezedet tartod, ami azt jelenti, hogy egyrészt csúnya lesz, másrészt a kutya sem fogja tőled használtan normális áron megvenni. (Egy ilyen 80 ezres gitár haználtpiaci értéke váráslás után azonnal leesik mondjuk 60ezerre, de ezt az árat évek múlva is megkapod érte, tehát nyugodtan lehet jó gitárt venni, nem értéktelenedik el idővel, mint mondjuk egy számítógép)
    - inkább valamilyen fix hidas vagy vintage tremlós gitárt javaslok, ezekkel a floyd szerű hidakkal csak baj van :) Konkrétan kb. ennyi pénzért lehet venni Cort KX1Q-t vagy Cort M600-ast. (Oké, nincs rajtuk pentagramos berakás, cserébe nagyon szép darabok, a köv. gitárom nagy valószínűséggel egy m600-as lesz, el kell kezdjek gyűjteni rá :D )

    [ Szerkesztve ]

  • kaoszpapja

    aktív tag

    válasz TAKÍÍ #3186 üzenetére

    az a cort nagyon jóféle ;) én is egy olyanon gondolkozok. a hangszedők amik benne vannak fúúú! ALEXI LAIHO is olyat használ ;] kivéve persze a szinglit. mondjuk nekem az evl-k4 jobban bejön

    [ Szerkesztve ]

  • DeadMen

    tag

    válasz TAKÍÍ #3186 üzenetére

    Ha kezdőgitárnak szeretnéd,akkor teljesen mindegy. Sőt véleményem szerint minél kényelmetlenebb,később annál jobban fogsz tudni játszani, mert ugyebár a jót könnyebb megszokni. Akkor érdemes komolyabb akusztikus gitárt venni,ha szeretnéd esetleg színpadon, vagy studióban, netán házi felvételeknél is használni.

    Aprópopó...mi ez a Cort,honnan került elő,és mért dícsérik ennyire? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák