Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Ctrl+Alt~Del #48334 üzenetére

    Arra emlékeztet a sztori, amikor bementem a hangszerboltba 17 évesen az összespórolt dellával, hogy jónapot kívánok, a Nirvana a kedvenc zenekarom, gitárt szeretnék punkrockra (tudom, a Nirvana nem punkrock :D).

    - Ó hát az nem úgy működik, tanulni jobb egy nylonhúros klasszikus gitár.
    - Dehát a punkrock...
    - Az nem úgy van, még nem elég kemény az ujjaidon a bőr a fémhúrhoz, jó lesz ez a klasszikus gitár neked
    - Dehát ez 28.000, ott van a használt sarokban 12-ért az a lerúgott strat, nekem az is jó.
    - Áh azt úgyse tudnád behangolni se...

    Mivel a megyében ez volt az egyetlen hangszerbolt, mondtam hogy jóvanakkor b+. Amúgy azóta is megvan az a klasszikus gitárom, anno még a drop C s.o.a.d. számokat is azon tanultam meg, de kb. elvette a kedvem az egész rock and rolltól.

    Egyszer jártam amúgy gitártanárhoz (két alkalmat :DDD), egy metálzenekar gitárosa oktatott, eleve mélyebbre volt hangolva a gitárja, de ugyanúgy tanított (volna) mindent, szóval full összezavarodtam, hamar feladtam a fenébe és elmentem basszusgitárosnak (bocs basszerosok ;] ), később egy koncertjük után a pultnál találkoztunk, beszélgetett haverommal, aki be akart mutatni neki, mondta hogy emlékszik rám, én vagyok a tékozló srác :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • válasz Ctrl+Alt~Del #48334 üzenetére

    Mondjámá egy értelmes észérvet, hogy minek jársz ehhez a csókához?

    Megint csak, lehet van benne pár dolog abban amit mond ("rosszul berögzött dolgokat kigyomláljuk"), de hót hülyeség a többi.
    Az én gityótanárom aki amúgy baromi jó volt, pl azt mondta előbb tanulod meg a szólókat lassan mint az akkordokat meg azok bontásait, mert egyszerre egy hanggal foglalkozol, nem 6-al. Szóval az, hogy az akkordokkal kell kezdeni, megint csak nem igaz.

    re: uccsó hsz
    "mindig metronómmal gyakoroljam az akkordokat" ha nem is mindig, de próbáld a legtöbbet úgy gyakorolni ha teheted! Rohadt sokat javít a ritmus érzékeden. Vagy sokat ront ha nem úgy gyakorolsz. Metronóm lehet backing track, vagy valami dobtéma.

    Nem ehhez kell a tanár, mondtuk már ezerszer. A tanár máshoz kell. Pl jó tartás, laza tartás, elmélet, ritmus korrekciók, meghallgat és elmondja mi jó mi nem jó. Ez a pacák nem jó tanár.
    Szerintem a Rocksmith-el messzebb jutottál volna ennyi idő alatt mint vele :D és halál komolyan mondom!

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák