Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz WolfheartGR #25517 üzenetére

    Valamikor pár hónapja összefoglaltam a történetemet :DDD Egyébként eladtam mindent, van két gitárom meg a POD. Se erősítő, se kisvasút, se láda. Ja de van egy Powerstate fejem a pincében, ami javításra vár, de az nem számít.
    POD-ban meg sorba rakom az effekteket, fejeket, előfokokat úgy ahogy nekem tetszik, s ha netán vennék egy kispedált vagy valami plusz cuccot, akkor azt majd simán be tudom illeszteni a láncba, hála a loop köröknek a cucc hátulján.

    Vissza kell vinnem pár kazettát.

  • Moleman

    addikt

    válasz WolfheartGR #25517 üzenetére

    Nekem a szimulációs rész Steinberg UR22 hangkártya, Amplitube, Behringer FCB1010 midi lábkapcsoló, problémamentes. De csak a hardverek árából már bőven kijön egy Katana 50, ha tényleg csak gitározásra kell, lehet, hogy én is inkább azt ajánlanám. És ugye meg is kell szólaltatni valahol, én az erősítő gitárbemenetére szoktam dugni a hangkártya kimenetét, de nem minden erősítő bírja ezt a nagyobb spektrumot (pl a 10"-os Fender FM25R nem szereti).

    A fizikai cuccokkal még keresem az utat, most van egy 50W fullcsöves Kox kombóm (Fender kópia), egy 80W 2×12 tranzisztosos Trace Elliot kombóm, meg egy 80W előfokcsöves Marshall kombóm, utóbbi már csak hurcolós-nemsajnálós. Mindet csak azért vettem, mert épp olcsó volt, így alakult. A Kox tiszta hangja hibátlan, de torzítást csak pedálokkal tudok kicsikarni belőle, ezért még nem álltam le a kereséssel (bár kétségkívül hasznos, hogy próbateremben így csak egy tiszta csatornára van szükségem, minden drive a pedálokból jön, így majdhogynem erősítőtől független a sound).

    Kispedálokkal nagyon jó dolgokat ki lehet hozni, de még a legolcsóbb kínai és használt cuccokból is többe kerül egy pedálsor, mint egy HD500X, bár attól függ, mik az igényeid. Most ritmusgitárosként csak egy 7 pedálos kis boardot hurcolok magammal (kompresszor, 5 féle drive, reverb), ez kb 60 ezerből megvolt, de még egyszer nem tudnám ilyen olcsón beszerezni őket. A multi mindenképpen sokoldalúbb választás, de ahhoz nekem ott van az Amplitube, ezért inkább a kispedálokat választottam. De lehet, hogy eljön még az az idő, hogy én is beszerzek egy HD500-at, ha látok jó áron, mert hihetetlenül jó cuccnak tartom.

Új hozzászólás Aktív témák