Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz CyberJedi #39216 üzenetére

    a habzó szájú fröcsögés után már nem szívesen válaszolok...

    ha a tuningot nem nézzük, akkor nem igazán van különbség a két lap között, de ha figyelembe vesszük, akkor jobb a p35, a magasabb fsb-kkel sokkal könnyebben megbirkózik és a memóriát is jobban lehet benne tuningolni
    plusz még az is ott van, hogy a p35-ös giga lapnál már lecserélték a feteket hűvösebbekre

    E8500 E0 cpu-m van, ahhoz kell a legújabb bios a 965P-ben, viszont ott a memóriaszorzók beállítását elk*rták gigabyte-ék

    ez a probléma szerintem csak az ilyen újabb procikkal jelentkezik, ha jól tudom valami trükköt alkalmaznak, ahhoz, hogy menjenek benne és ez bizony lehet a mellékhatása

    fájlrendszer hibáim keletkeztek OC alatt

    ebből eléggé egyértelműen következik, hogy akkor nem stabil a géped, ha oc nélkül meg ok

    Valamiért úgy tűnik, hogy a legutolsó BIOS-ok, amiben az Intel AHCI 1.20E modul került már, tönkretettek más beállításokat.

    csak az ahci miatt nem érdemes újabb biost feltenni, ha a régiben jobban megy a tuning
    de egyébként a régi biosokban is ki lehet cserélni az ahci-t

    FSB-t növeljük meg 1-2-3-al pl. És nem bootol.

    tedd fel újra a bios-t a bios-os q-flash-sel, úgy, hogy a keep dmi-t disabled-re állítod előtte
    aztán bios-ban load optimized, save, és csak majd a restart után állítgass

    CMOS reset volt, értek a témához, de nincs most fél napom, főleg nem több napom, kibogarászni, miért nem megy RENDELTETÉSSZERŰEN az OC. A hócipőm tele van már azzal, hogy fel kell FEDEZNI egy BIOS-t.

    hahaha, tuning nincs ingyen...
    kíváncsi lennék, hogy mi lenne akkor a véleményed a p45-ös gigáról...

    Pl. a 965P-nél arra kellett rájönni, hogy a "Legacy USB"-t DISABLED_re kell tenni, ha OC-zel.

    nekem nem kellett

    emlékszel a P965 OC eseténi állandó fájlrendszerhibákra? OC Club Hungary-től kaptam egy tippet: AHCI nem megy jól bizonyos FSB felett.... Szerintem ez volt a gond!

    visszanéztem és látom, hogy szenvedtél vele, én meg próbáltam tippeket adni
    a fél óra blend-re még most is azt mondom, hogy kevés...

    főleg raid-em volt a 965p-nél, de az ahci is volt később és nem vettem észre, hogy emiatt lenne gond (csak a raid hullott szét néha, ha nagyon nem volt stabil a gép)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák