Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz Aske #2393 üzenetére

    Ez egy érdekes téma. Lemeztechnológiában nem vagyok ugyanannyira jártas mint a fröccsöntésben, de a műszaki gondolkodásom a következőt sugallja, bár tény hogy ezek helyi (céges) szinten különbözhetnek.
    Alapvetően a lemeztechnológia egy alkatrészreszre nézve 2 részből áll ugye, a lemez teritett formájának elkészitésével (különböző vágások) és az ezt követő hajlitások a végső forma eléréséhez. Épp ezért egy kiteritett nézetet (értelemszerűen csak egy kell, ahogy irtad is, hiszen lemez) egy rajzon kell ábrázolni, hogy a furatok, kivágások, stb beméretezhetőek legyenek. És ami helyi szinten egyedi lehet, az az, hogy a hajlitott formáról készült nézetek és annak beméretezései ugyanerre a rajzra vagy egy ujra kerüljenek-e, de amugy alapvető hogy kell, hiszen arra újabb méretek kerülnek fel a hajlitást követően!. Szóval kérdésedre válaszolva kell, még hozzá szükséges számú nézetben, a kérdés csak az hogy ugyanarra, vagy uj rajzra kell-e tenned. Ezt vagy döntsd el te, vagy a megrendelő mondja meg. :)

    A ProE-ban a Show/Erase opció a legalkalmasabb erre. Ez az opció csak a modellben már meglévő elemeket jeleniti meg, ezért a tengelyeket a modellben hozd létre, ha még nincsenek. (bázissá is a modellben tudod állitani őket - pl modellfában jobb klikk a tengelyre / properties és a felugró ablakban átrakod bázissal jelöltre - persze a tengelyt értelemszerűen nevezd is át, mondjuk 'A'-ra -> A bázis lesz)

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Atlantis

    veterán

    válasz Aske #2393 üzenetére

    Hogy kell-e ábrázolnod, azt neked kell tudnod, de én még olyat nem láttam, hogy ne kellett volna, elvégre élhajlításhoz illik ábrázolni a kész alkatrészt is.

    Parson jól írta, rajzon csak megjeleníteni célszerű a modell tengelyeit, stb. Hajlítási tengelyeket a rendszer magától elkészíti a kiterítéskor, azokat is csak megjeleníteni kell.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák