Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    válasz janos666 #3455 üzenetére

    Igen, kimondottan zfs patchsettel elatott kernel nincs, egyik disztro oldalarol sem. Volt hir rola hogy az Ubuntu-ba telepiteskor valaszthato lesz a zfs de csak nem kerult bele mert o szerintuk sem ugy mukodik egyutt a disztrojukkal ahogy ok ezt megalmodtak.
    Gentoo egyebkent mindentol elter, mert eleve mas az osszetetele mint a binaris tarsainak.
    Legtobb initramfs-re epul es systemd az alapertelmezett init rendszer is (80%-ban).
    Solarison kivul meg volna egy tippem, FreeBSD. Meg van meg egy de annak a neve most hirtelen nem jut eszembe.
    Talan ezek meg egy probat megernenek. Ebbe viszont az a hatrany hogy nem tudsz valtani, mert ket fajlrendszer van az UFS meg a ZFS.

    E350 ha jol gondolom? regebben en is olvastam rola hogy a zfs jaratja szepen a cpu-t, de hogy most ez a rossz portolasnak vagy egy bugnak koszonheto, vagy esetleg azert mert tobb layeren megy at es ez feladatigenyes azzal nem torodtem.
    Most akkor jol gondolom azt hogy esetleg SSD-n nem volna olyan tordeles mint egy merevlemezen? Van egy felhasznalo Gentoo forumon aki BTRFS SSD-s Raid-et hasznal egy 850-s EVO-n :P Es azt allitja neki nincs vele semmi gondja.
    Igen ahogy te is mondod Raid5/6 olyan allapotban van hogy nem lehet hasznalni, ezt a hivatalos statusz oldalukon is feltuntetik.

    https://btrfs.wiki.kernel.org/index.php/Status

    Single Disk-re akar SSD-re egyebkent a legjobb meg mindig az Ext4 es az XFS. Tobb lemezen nem probaltam egyiket sem, foleg nem RAID-ben mivel nem rendelkezek egyforma diszkekkel.
    Egyebkent itt ha meglatogatod a nagy linux topikot ott is a "hagyomanyos" modszert fogjak ajanlani.
    Az ingyenes dologra (softraid) es a fizetos (hwraid)-re celoztal, az utobbinak is vannak buktatoi rendesen, igy meg mindig jobb az olcsobb modszert hasznalni, mert azt te is ki tudod kuszobolni.
    Egyebkent ugy veszem eszre hogy a te igenyeidnek inkabb a BTRFS tesz eleget, erdemes mindig upstream tartani, bar ha jol gondolom abbol is a git verzio erkezik hozzad...

Új hozzászólás Aktív témák