Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_Zé

    csendes tag

    Sziasztok,

    "Többedszeri" garanciális ügyintézésben kérném a segítségeteket, mert olyan érzésem van, hogy webshop, ahonnan vásároltam a gépem alkatrészeit, komolyabb bevizsgálás nélkül küldte vissza az alkatrészeket, aminek a következtében több alkatrész is megsérült a pc-mben.

    A sztori a következő (kicsit hosszú, előre is bocs):
    Pár hónapja (nyár elején) elszállt a gépem játék közben, gépházból erős füstszag érződött, illetve jellegzetes pattogó hangot lehetett hallani a processzor környékéről. Találgatás után sikerült leszűkíteni a kört az alaplapra és a processzorra, minden egyéb alkatrész megfelelőnek tűnt. Mivel garanciális volt mindkettő, ezért visszaküldtem ezeket a boltnak, majd cirka 3 hét után az alaplapot visszakaptam "Teszt OK" jelzéssel, illetve a processzor árát levásárolhattam, mivel hibásnak bizonyult, így tehát vettem egy új procit. Nem telt bele 2 hét majd csont ugyanezzel a hibával elszállt a berendezés ismét, így tehát már rutinosan szűkítettem le a problémás alkatrészeket az alaplap/proci párosra. Visszaküldtem mindkettőt majd jó 5 hét után jött az infó, hogy az alaplap csere, mert az meghalt, a proci viszont "Teszt OK" megjelöléssel rendben van. Nyilván vettem egy új alaplapot, a procit pedig visszakaptam (kerekedett ugyan a szemem, de úgy voltam vele, hogy csak ők a "szakértők", de erre később visszatérek).
    Innentől vállt elég kellemetlenné a dolog, mivel a gép összeszerelése után az nem indult be, a legkisebb jelét sem adta annak, hogy működőképes lenne. Hibakeresés után rájöttem, hogy bizony a táppal van a gond, úgymond "cicereg, serceg", ha a tápkábel be van dugva a hálózati aljzatba. Elvittem hát haveromhoz, ahol is az ő tápjával a konfig beindult. Nem nézegettük sok ideig, lévén úgyis új alaplap volt benne, így tehát rendszert is kellett volna telepíteni. Következő lépés egy új táp megrendelése volt, mert már untam a gépnélküliséget, hiába volt a régi táp még garis, úgy voltam vele, hogy az ügyintézés után majd eladom vagy valami. Viszont az új táp megérkezése után sem fordultak jobbra a dolgok, a rendszer ugyan beindult, de már a bootképernyőig nem jutott el. Mivel jobb ötletem nem volt, elvittem egy közeli számtech szervizbe, ahol kértem, hogy vizsgálják meg az alkatrészeket, hogy mi a hibás.
    Jelenleg ott tartok, hogy ez a másik szerviz arra jutott, hogy a processzor, amit visszakaptam nem jó, de már egyéb alkatrészek sincsennek rendben (videókari, memória stb.). Ebből következtetek arra, hogy az eladó bolt nem végezte el a dolgát rendesen, illetve, mert ugyanannál a hibánál 2-szer más eredmény született az eredeti bolt részéről (egyszer az alap volt OK, másodszor pedig a proci).
    "Dióhéjban" ennyi a lényeg, na meg az, hogy van egy fémhalmazom, amire már vagy kétszázezret ráköltöttem, de most csak porfogónak jó...

    A segítségeteket abban szeretném kérni, hogy milyen esélyeim vannak arra, hogy a bolt, ahonnan az eszközöket vásároltam, elismerje, hogy az ő szakszerűtlenségük okozta nekem ezeket a hibákat/károkat? Illetve, ha nem sikerül ezt velük megbeszélnem milyen lehetőségeim vannak? Tehetek-e fogyasztóvédelmi feljelentést, fordulhatok-e ügyvédhez, ilyesmi.

    Előre is kösz!
    Zoli

  • mr_Zé

    csendes tag

    válasz bullseye #14473 üzenetére

    Csak az alaplapot és a procit. Nem minden alkatrész ugyanabból a boltból van.

  • mr_Zé

    csendes tag

    válasz bullseye #14475 üzenetére

    Azért ez így elég erős szerintem, pláne úgy, hogy első körben semmi probléma nem volt a táppal (pláne, hogy nem is volt hitvány minőség). Arról már nem is beszélve, hogy hosszabb olvasgatás után derült ki, hogy a proci nagyobb teljesítményt akart az alaplapból kihúzni ezért az alaplap folyamatosan fojtotta vissza azt és végül elég valószínűleg ez vezetett mind a kettő halálához, hiába volt a bolt weboldala és a gyártók oldalai szerint is kompatibilisek egymással. De nyilván, utólag már lehet "találgatózni"...

    Egyébként olyankor mi van, hogyha egy jó minőségű táp garanciaidőn belül tönkremegy és úgy teszi tönkre a gépet?
    (Hozzáteszem, hogy úgy, hogy teljesen rendeltetésszerűen volt minden használva.)

Új hozzászólás Aktív témák