Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ubul86

    őstag

    válasz rstwingo #71057 üzenetére

    szerintem tökéletesen összefoglaltad :) ahogy írtam fentebb, pl én is simán megvettem volna azzal a konfiggal a gépet, nekem bőven elég infó arról, hogy milyen a hűtése, ha amúgy külső monitorról használom 80-90%-ban a gépet. És lássuk be, sokan a milliós nagyobb dögöket se szállítgatják ide-oda, pont a súlyuk miatt, tehát az nem érv, hogy ha nekem van monitorom, meg alig cipelem ide-oda, minek laptop :D

    ettől függetlenül a csoportban azért nagyrészt szerintem nem volt rossz ajánlás sose, sőt, a legtöbb ember segítő szándékkal ír, még ha nem is saját tapasztalatból, hanem abból, amit itt látott. De tényleg nagyon levan szűkülve az ajánlható gépek listája, vagy ha nem, akkor marad a kompromisszum. Nekem pl az srgb, meg a képernyőfrissítés is sokadlagos szempont, ugyanúgy, mint a gsync :D

    legjobb példa, hogy mikor vettem a külső monitort hozzá, 144hz-et bír, de alapból 60 hz-en ment, default win settings. Csak hát erre én kb 3/4 év múlva jöttem rá :D feljebb állítva se érzek amúgy különbséget, bár más szerint biztos van :)

    [ Szerkesztve ]

  • 2018

    aktív tag

    válasz rstwingo #71057 üzenetére

    Ez igy van. Volt/van itt par ember aki anelkul ekezi a gepeket, hogy a kezebe fogta volna/ kiprobalta volna, vagy ami megjobb, tulajdonolna egyet. Aztan meg probalja igy megmagyarazni, pl nekem, hogy amit vettem miert sz&r. Ez a legszebb. Aztan amikor megirom ez meg az miatt meg ezert , azert jo, akkor elfogult fanatikus vagyok aki nem bir objektiv lenni. :DDD Ezt egy kicsit gyerekesnek tartom. Keves jo gep van 2021, ben ami egy hardcore gamernek megfelel. En sem vagyok mar az, de az voltam. :DDD Azert van par dolog ami mar elvarhato. Gsync-freesync menjen. A paneloknal sem mindegy milyen minosegu. Aztan a portok, legyenek ujak , hdmi 2.1. Mux switch. Jo hutes. Elfogadhato billentyuzet. Rgb, mert szep , meg tobb 100k huf nal ferjen mar bele. :DDD Femmel megerositett normalis zsanerok. Bovithetoseg sem art min 2 m2 foglalat, ram bovithetoseg , egyszeru legyen hozzaferni a gep aljahoz, es lehessen takaritani gari vesztes nelkul. Wifi 6. Min 144 hz panel de inkabb tobb. Webkamera. Ezeknek a felteteleknek igen keves gep tud megfelelni a relativ megfizetheto arsavban. Azert vannak itt ajanlva. Meg a topic neve gamer notebook topic. Itt nagyobbak az elvarasok, mint pl egy milyen notebookot vegyek , a felenek a feleert topicban. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • fordjee

    aktív tag

    válasz rstwingo #71057 üzenetére

    Szerintem sokan csak a legjobbat akarják ajánlani abból a pénzből, ami rendelkezésre áll. Ezért tűnhet úgy hogy van 1-2
    top laptop, a többi meg szar. Ami nem igaz, senki sem szarozza le a másik gépét, csak egyszerűen gyengébb itt-ott, mint a top vétel. Ezt el kell fogadni, nekem is volt Omenem, a sokat szapult 9300h procival, én imádtam és amire használtam tökéletes volt, az meg hogy minden nap fikázta valaki hogy ilyen procival nem szabad venni laptopot mert melegszik, hát ezt is elfogadtam, ez van, igaz is, de attól még nekem tökéletes volt és annak is az aki tőlem megvette.
    Szóval a Helios is lehet hogy tök jó gép, attól hogy van olyan ami jobban ajánlott, nem lesz szar gép a Helios.

    [ Szerkesztve ]

    fordjee

  • KillHates

    nagyúr

    válasz rstwingo #71057 üzenetére

    Mindig félve említem meg azt a TÉNYT, hogy nagyon sok ügyfelem és nagyon sok ismerősöm és a céges felmérések szerint még többen játszanak OLYAN hardveren amit az itteni "hárdkór gémerek" még hólapátolásra sem használnánk. Ezért én igazából bele sem szoktam folyni abba, amikor gépet ajánlunk. Kismillió példát tudnék írni, amikor bőven fölé lő a felhasználó az igényeinek és igazából a vásárláskor az volt a döntő tényező, hogy "szépen világít a gombja"
    Itt az ajánlások azért szoktak maximalisták lenni, mert az itteni topiclakók, azért keményen ekézik a gépeiket benchmarkokkal és AAA játékokkal. Tudják, hogy nagyon sok esetben a kompromisszum vagy a teljesítmény vagy a minőség rovására megy. És ami a lényeg NEM AKARNAK csalódást okozni azoknak akik tanácsot kérnek tőlük.
    A személyes -most már lassan 25 éves- szakmai tapasztalatom, és a 15 éves gamer notebook-ozás azt mondatja velem, hogy mindig a legerősebb GPU-val szerelt gépet kell venni, mert a játékok 95%-a GPU-orientált azt az 5%-ot meg fájó szívvel de elengedjük, ha nem megy rendesen a gépünkön.
    Ami az ACER ekézését illeti, azt a cég saját magának köszönheti mert elengedte a "redőnyös" Triton 700-as vonalat amivel nagyon innovatív volt és most azt csinálja, hogy az üzleti gépeiket csicsázza fel, rak bele erős GPU-t, jobb hűtést és kínálja gamer gépeknek. Ezzel nem is lenne baj, mert nagyon szép filigrán és elegáns gamer gépek lennének a piacon, de azért a "hárdkór gémerek" elvárnak egy fajta robosztusságot a játékos gépetktől. Részemról ezt cáfolja, hogy nekem egy i9-es 18mm vékony AW15R3-am van. Amikor megmutatom egy itteni hozzáértőnek amikor meglátogat, akkor mindig megmosolyogják, hogy azért vicces ebben a házban az i9 ami képes 160-200W közötti meleget kipöfögni, ha úgy érzi menni kell neki. Jön az általam is sokat szajkózott mondat, hogy a "fizikát nem lehet megerőszakolni"... Aztán lefuttatok valami tesztprogramot és a fizika fájó segglyukkal ad egy tockost nekünk, hogy ne szórakozzunk a rektumával. :D

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • Szotyi222

    aktív tag

    válasz rstwingo #71057 üzenetére

    Abban igazad van hogy a top elő mellé még olcsobb modeleket is ki kéne válsztani, hogy össze álljon top 5 gép. 300k 400k értékben is.
    Tavaly én is hosszas gondolkodás után vettem meg az asus 712 lws ami nem mindemben a leg jobb de akkor 599k ez volt a legkobb választás. Azótais nyuzzuk egymást.

  • Evil Snowman

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz rstwingo #71057 üzenetére

    Szépen összefoglaltad. Szakmai gamer topic ide vagy oda eléggé márka sznob lett ez a topic is (tisztelet pár kivételnek). A Lenovo az Isten, Acer szo-szo, az összes többi szar. Főleg az Asus, mert nincs egy-két modellben webcam és ezért nem ajánlott. :DDD
    Btw, ha márka sznoboskodni akarunk, akkor szerintem meg ebben a kategóriában az AW betű párossal rendelkező valamint az R betűvel kezdődő gyártó laptopjai érnek valamit, a többi meg bazári kétpálcás játékszer hozzájuk képest (DTR-eket most ne vegyük ide, mert az full más kategória).

    Értem én, hogy ár érték arány, de ha a kedves érdeklődőnek nincs annyi kerete, amibe az ajánlott kerül, akkor valahol kompromisszumot kell kötni.
    Nyilván a hűtés nem lehet kompromisszum tárgya, ahogy a CPU + GPU páros sem alapesetben. Így marad a cserélhető/bővíthető hardver (RAM, SSD) valamint a kijelző, mint kompromisszum.
    Pont a kijelző kapcsán dobta le mindig az agyam az ékszíjat, amikor egy-két gép azért nem volt ajánlott, mert minimum nem 90%-os az sRGB-je. Már elnézést, de egy gamer laptopnál ki a fenét érdekli a 90% vagy afölötti sRGB? Legtöbben amúgy is külső monitorral használják, nem a 14; 15,6 vagy a 17 inches egérmozit nézik, hanem rákötik 24 inch vagy afeletti monitorokra. Abból meg amúgy is az okosabbja jobb minőségűt vesz magának.
    Abba meg bele se menjünk, hogy online FPS lövöldékben a hardcore gamerek össze-vissza tweakelik a szín, élesség meg árnyalat beállításokat, hogy könnyebben észre vegyék az ellenfél játékosokat. Na ott már kurvára köze nincs a 90% fölötti sRGB-hez a képnek, ami akkor ott és ahogy kinéz.

    Nekem anno volt egy mindenki által fikázott i5 9300H procival szerelt gépem. Max terhelésen nem ment 74 fok fölé, hála KillHates folyékony fémes kezelésének. Ennek ellenére, itt az a gép halmozottan hátrányos helyzetű volt, mert:

    1., a neve nem Lenovo volt, hanem Asus
    2., a "melegedő" i5 9300H volt benne
    3., a kijelző csak 67%-os sRGB lefedettsége biztosított
    4., nem volt benne webcam :DDD

    Ehhez képest 2 évig tökéletesen működő hű társam volt. És semmi hiányosságot nem éreztem a használata során.

    Még kész szerencse, hogy a vásárlása előtt nem ismertem ezt a topic-ot, mert akkor tuti nekem is a zsanér törős csiribiri Lenovo lett volna ajánlva. :U

    Harmadrészt nagyon sokan ilyen-olyan fizetett YouTuberek himi-humi véleményéből indulnak ki és veszik azt etalonnak. Nyugodtan lázadhat akinek nem tetszik, de az összes kap valami ellenszolgáltatást az adott gyártótól, akinek kicsit meg kell tolni a szekerét; ne éljen senki álomvilágban, hogy ezek az emberek pártatlanok és objektívek. Ezért minimum 5-6 különböző review-t érdemes megnézni és akkor talán az ember tud már egy valós képet alkotni az adott termékről.

Új hozzászólás Aktív témák