Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz gyépés #35644 üzenetére

    Na az a játék egy újabb tökéletes példája annak, hogy miért is éri meg jobban konzolt venni a helyett, hogy vagyont költenél PC-re (vagy laptopra)+szoftverekkel kínlódnál.

    Ryse jó játék, nekem tetszik és kisebb leesések ugyan voltak 60 fps alá, de 90%-ban jó volt az élmény GTX 980 kártyán FHD minden maxon.

    Viszont modern gépeken, modern VGA és driverrel (legyen az Pascal vagy Turing) ez a játék is bugos és a V-Sync-et ha kikapcsolod akkor töredezik a kép, ha meg bekapcsolod akkor viszont rosszul zárolja a képkocka számot és csak 40-45 FPS-t hoz GTX 1080 vagy akár RTX 2080-on is (mindkettőn próbáltam)+mellé a G-Sync sem csinál semmi és játszhatatlan mikroakadással (+alacsony FPS-el) fut.

    Legalábbis ez a helyzet az elején amikor a barbárok támadják a várost (rég játszottam vele, nem emlékszem a nevére).

    Azaz modern rendszereken, modern driverekkel játszhatatlan.

    De rengeteg hasonló játék van ahol ügyeskedni kell, hogy ne legyen mikroakadás.

    Pl játékok amik 60 FPS-re lettek írva, 144 hz-es monitoron mikroakadás látható mivel 60 FPS helyett 62 FPS-el fut (ilyen pl Assassins Creed Rogue, Assassins Creed 4 Black Flag, RAGE, Batman Arkham City GOTY, stb)

    Fallout 4 is már a legelején alapból simán, folyékonyan fut, de ha a kis ösvény felé fordulok (amerre menekülni kell), akkor azért látom, hogy hiába van 60 fps fölött a képkocka szám, mégse igazán olyan folyékony és picit akad...

    tl;dr: konzolon évek múlva is ugyanúgy fut a kedvenc játékod, nagyon ritkán van az, hogy valami patch elrontson valamit, míg PC-n lehet 1-2 év múlva már játszhatatlan (vagy jelentősen rösszabb minőségű) lesz a játék és órákig tartó driver próbálgatásba kezdhetsz, hogy találj valami régi drivert amivel úgy-ahogy elviselhető... persze driverből sem jó xy driver mindegyikhez, sokszor találkoztam már olyannal, hogy x játék jól futott x driverrel, de y játéknak nem tetszett és y driver kellett hozzá...

    Jah és e mellé még a WIndows is sokszor bekavar az "újításaival", pl most a WIndows 10 1809 (ez kell minimum ahoz ha Ray Tracing-et is akarsz) változtatott a játék futtatási módján és "kamu" teljes képernyőben fut csak, ha igazi teljes képernyőt akarsz, akkor manuálisan ki kell kapcsolni a full screen optimizationt, amit globálisan nem lehet csak egyenként minden egyes alkalmazásnál külön :W

    Én már meguntam ezt a kínlódást, ez a Clevo az utolsó komoly gamer gép amit vettem.

    Mondjuk ez csak akkor gond ha régi játékokat akar valaki elővenni, mivel a driverek mindig az aktuális játékra fókuszálnak így aki mindig a legújabbat tolja annak nincs gond :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák