Új hozzászólás Aktív témák

  • parkasz

    senior tag

    Sziasztok!

    Miután ma szabin voltam, otthon egyedül, nuku család, így hát belevágtam az Asus g46vw szétszedésébe.
    Cél: pasztázás és billentyűzet csere, valamint back cover csere (alul törve volt). Ez utóbbi később kiderül miért maradt el.
    Reméltem, ha valamit nagyon elbarmolok KillHates mester majd úgy is megment. ;]
    Egész jól ment minden. Jó, persze volt egy-két csavarhiány, de erre bevallom számítottam.

    Nos a billentyűzet csere egész könnyen ment. Egy picit a connector board-dal küzdöttem - ezt át kellet tenni az új billentyűzetre, ahogy a bekapcs gomb vezérlőjét is, mert piszkosul oda volt ragacsolva, de végül meggyőztem, jobb ha enged :)

    Megcsodáltam a hdd keret hűlt helyét, mert az biza nem volt sehol. :( Jó-jó egy két csavart már kevertem el, de egy komplett keret azért sok lett volna. Sebaj van az ebay-en.

    Utánna haladtam tovább, majd egyszer csak feltűnt egy gyanús púp.

    Íme:

    És az alaplap kivétele után kiderült mi is okozza ezt.

    Biza nem egy kis egérke lapult alatta, hanem egy ssd. Ívelt kialakítással.
    Egy szó mint száz, egy csapásra meglett a back coveren található törés oka is. :(((

    Na, ezt a csavar rögzítőt tuti le kell majd vágni, mert az ssd gondolom már szeretne kinyújtózni. Ez egy újabb projekt része lettvolna, ám az igazi meglepetés még hátravolt.

    Kivéve az alaplapot újabb meglepetés várt rám, ugyanis az hdd keret ha meglett volna sem mentem volna sokra vele, ugyanis a csatlakozója is picit viharvert volt, azaz totál le volt amortizálva:

    Ilyen volt valaha:

    Ez lett belőle:

    Ezen a ponton úgy döntöttem, kell egy új alaplap, mert ez már kicsit sokat látott.
    Az új alaplapon majd le lehet vágni a csavar helyét, így az ssd is elfér, és egy hdd keret beszerzése után bővíteni is tudom.

    Nos ennyit a sirámaimról. Amúgy nagyon szeretem a kis gépet, ezért is szeretném kipofozni. ) Aki ezt tette vele meg fel :((( )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák