Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy kezdő futónak, gumírozott futópályára, milyen cipőt ajánlotok, ami könnyen beszerezhető, és nem túl drága? Kezdésnek nem akarnék 30-40e-et kiadni egy cipőre, szóval jó volna úgy feleennyiért megúszni.

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Nem tudom itt, vagy hol érdemes érdeklődnöm futópad témában, de nem találtam jobb topicot ehhez. Kicsit magas vérnyomás miatt kellene mozognom, de én elmenni futni baromi lusta vagyok, kedvem sincs hozzá. Tudom, nem a legjobb hozzáállás. Viszont arra gondoltam, ha lenne otthon futópad, azt valószínűleg használnám. Társasházban lakunk, nem tudom egy futópad zaja (pontosabban maga a lépés okozta zaj, utodes) mennyire hallatszik le vajon. A másik gondom, hogy 187cm vagyok, és eléggé meglepődtem az árakon! 230-ert találtam 135cm-es OMA padot, 280-ert 140cm-es Nordic-ot. Hát jó lenne ha ettől olcsóbban lenne valahol min. ilyen hosszúságú pad, bár nem hiszem hogy erre van esély. Szóval tanácsra, netán konkrét ajánlásra volna szükségem. A cél tényleg csak annyi volna, hogy valamit mozogjak, nem akarok maratont futni, így több százezret költeni. De leesni sem szeretnék egy rövid gépről.

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Futópad mennyire ördögtől való téma itt? :) Tudom, valószínűleg megkapom majd hogy menjek ki inkább a szabadba futni, stb. Túlzottan lusták, kényelmesek vagyunk, na de ne firtassuk az okokat. Szóval nézegettem a futópadokat, de sajna nem nagyon találok olyan topikot, ahol érdeklődhetnék, szakboltok meg úgyis a saját termékeiket akarják rámtukmálni. Ami a lényeg, mindketten vékony alkatúak vagyunk párommal, szóval a 100-120kg teherbírású gépek is megfelelőek. Én viszont magas vagyok, 187cm, és nem tudom ehhez a magassághoz milyen hosszú/széles pad illene. Ami még előnyös lenne, a motoros dőlés állítás (program szerint is automatikusan) ill. hogy megbízható, masszív legyen. Nem maratont akarunk futni, csak alkalmanként, heti néhányszor kocogni kicsit, fél-1 órát. Amiket találtam "emészthető" áron (ez a 200k körüli ár a max!) és jó értékelésekkel:
    [link] (125x45mm futófelület, ára kellemes, de gariztatás emag-on keresztül...nem túl szerencsés)
    [link] (126x46mm futófelület, 65kg, jó ár, de talán ennek van a legrondább konzolja)
    [link] (125x42mm futófelület, a legkisebb a többi közt, úgy tudom az OMA jó név a kondigépeknél, szóval szervizháttér szempontjából előnyös)
    [link] (125x45mm futófelület, masszív, 73kg, szerviz OK, 5 év a vázra, 10év alkatrész ellátás)

    Igazából még csak ötlet, ami most vetődött fel, de lehet, hagyjuk a túróba, és inkább veszünk ezen az áron 2 felújított bringát, mert azt is szeretnénk majd. Plusz amúgy van itthon egy Duvlan elliptikus trainer.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok. Futópad témában jöttem kérdezni. És légyszi ne az "inkább menjél ki a szabadba, és költsd másra a pénzt" válaszokkal gyertek! Feleségem találta ki, hogy szeretne futni, fogyás célzattal, én pedig szintén használnám kardio, egészségmegőrzés kapcsán (magas vérnyomás miatt). Elkezdtem belemélyedni, keresgélni, kreáltam egy összehasonlító táblázatot. A lényeg, hogy én 187cm vagyok, párom 158, de egyikőnk sem nagy darab, úgyhogy a teherbírás nem szempont. Magasságom miatt a futófelület mérete sokkal mérvadóbb. 300e-nél többet nem szeretnénk rá áldozni. Ennyiért találtam 2-t, ami megfelelő lehet:
    Dechathlonos Domyos T900D (143x50cm)
    Spartan Creative Plus (140x50cm)
    Próbáltam márkásakat nézni, 2-3 év garival. Jó lenne olyan, amiben van BT, mellkasöv pulzusmérő használható, tök jó dolog az app-okkal való kapcsolat is. Igazából a T900D kb. megfelel mindennek, még mellkas öv is van hozzá.
    Picit kisebb méretben (141x48cm) pedig ezt találtam: Everfit TFK 650, ami egy elég erős gép ahogy látom.
    Amit a Dekással kapcsolatban nem értek, azt írják, hogy 2 év kellékszavatosság. De hát törvény szerint 250k felett már 3 év kellene legyen, nem? Vagy az a "trükk" hogy 5 év van a fém vázra?

Új hozzászólás Aktív témák