Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz zolikaDB #56374 üzenetére

    a kedvenc témánk minden ősszel :D én vagy egy éve alig futok, de ebben nagyon otthon vagyok túra, mászás, síelés miatt is.

    Sapka: tényleg csak nagy hidegben, minuszokban érdemes szerintem, ilyen 15-0 fok között szerintem egy fejpánt sokkal jobb választás. védi a füled, de hagyja elvezetni a hőt a fejed tetején. szóval ha nem hiszed el azt, hogy a hidegben kihullik a hajad, akkor mindenképp pár fejpánt beszerzését javaslom.

    a téli, őszi futás legfontosabb kelléke egy jó aláöltöző. ez a decathlonban van rengeteg féle (megnevezik, hogy bringázáshoz, síeléshez, futáshoz), de igazából mindegy. itt hatványozottan igaz, hogy minél drágább annál jobb. nem kell szerintem futáshoz merino gyapjú, bármelyik dekás síaláöltöző, vagy focialáöltöző megteszi. ha többet akarsz rá költeni akkor jöhet valami jobb márka, én p az utóbbi időben salomont használok nagy megelégedéssel mindenhez, [link] és nagyon remek cucc. erre lehet öltözni az időjárásnak egyéni igényeknek megfelelően. rövid, vagy hosszú ujjú technikai póló, mellény, nagyobb szélben széldzseki. a legnagyobb hidegekben aláöltöző+mellény+széldzsekiben nyomom/nyomtam.

    alulra semmi extra. hosszú cicanadrág, nagy hidegben rá egy rövidgatya, extrém esetben egy ugyanilyen alsó aláöltöző, zokni szintén semmi extra.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • Hi!King

    őstag

    válasz zolikaDB #56374 üzenetére

    Én sapka helyett inkább fejpántot szoktam felvenni, mert egyrészt nincs az a sapka, amelyik nem hajlamos felfelé csúszni annyit, hogy épp kilógjon a fülem alja, másrészt a fejem búbja nem szokott fázni, inkább a fülem. Fejpántból decathlonos van, Wedze (síelős sajátmárkájuk), de ahogy látom olyan már nincs, csak nagyobb "sávszélességű".

    A belebújos ujj nem fogja helyettesíteni a kesztyűt, max. még októberben elég lesz, de télen már kelleni fog a kesztyű, futáskor a kéz fázik leginkább. Meg a belebújás tapasztalataim alapján futás közben kényelmetlen, mivel feszíti a ruhát. Én egyébként télre galléros pulóvert (garbónak hívják az ilyet?) preferálok, és nem használok sálat, átmeneti időszakban pedig póló fölé veszek egy hosszuujjú pólót is, Decathlonból van műszálas hosszuujjú futó felsőm, illetve a fitness termékeik közül hosszuujjú pamutból is, meg még néhány utóbbihoz hasonló máshonnan. Ha kicsit esik, inkább a műszálas, ha hidegebb van, de pulóver azért még nem kell, akkor pamut.

    Nadrágból nekem télen ilyen mackónadrág jött be. Kettő is van belőle, az elsőt azért vettem, mert végigjártam az egész Decathlont, és szó szerint semmilyen nadrág nem volt elég hosszú úgy, hogy ne legyen nagyon bő, ez is lehetne kicsit hosszabb, de még épp rendben van. A másodikat már azért vettem, mert az első bevált, vegyes anyagú, műszál és pamut is van benne, ami épp ideálissá teszi. Kimondottan futónadrágok nekem nem jönnek be, bár van egy amit néha felveszek ősszel, de sokkal kényelmetlenebb, illetve nincs normális zsebe zsebkendőknek, egy bizonyos hőfok alatt meg folyamatosan folyik az orrom.

    Az egyébként nem sokat számít mennyire vagy fázós, ismerek fázós embereket, akik rendszeresen futnak vagy túráznak télen, a titka az, hogy nem szabad megállni, vagy legalábbis huzamosabb időre nem. Illetve futásnál úgy öltözz, hogy az első percekben fázzál is, és bemelegedve érezd magad jól, mert ha az elején nem fázol, utána megizzadsz, majd a végére megfázol.

  • LanyUs

    senior tag

    válasz zolikaDB #56374 üzenetére

    Alul: 2e Ft-os lidl kompressziós szár, 2e Ft-os 3/4 aláöltözet+arra egy nyári rövidnaci 1-2e Ft.
    Felül: nyári rövid póló, 8 fok körül dupla rövid, alatta rövid + vékony hosszú, 0 alatt 1 póló + warm hosszú felső ( kabátot soha nem használok, se mellényt ). Sapka, csősál, kesztyű szintén lidl 1-2e Ft.
    Ha szobából szobába futsz max. 2 órát, akkor elvagy ennyivel. Nekem bevált, a fagyos reggel a legfontosabb a látás/láthatóság és a zene :)

    xy.zsolt: alacsony tempóval próbálkozol? 06:00 körül és felette?

  • sipi700

    tag

    válasz zolikaDB #56374 üzenetére

    Ez az öltözés nagyon egyéni dolog. Tapasztalni kell ;) 60 percnél hosszabb futásom nem igazán van, így annak tükrében írom. Nincs sok téli cuccom, illetve van, de nem használom.
    zokni: ugyanaz, mint nyáron, valami decathlonos. Cipőből sincs téli, sem vízálló, ha esik vagy vizes az út, átázik néha, gyorsan szárad. Ha folyamatosan víz éri, egy idő után fel sem tűnik.
    nadrág: térd alatt érő (3/4-esnek hívják?), 5 fok alatt hosszú nadrág, de a vékony átmeneti (nem téli). Mínuszok ritkán vannak, de akkor is elég. Kb. 12-13 fokig rövidnadrág.
    felső: rövidujjú+karmelegítő (ez sokszor le is kerül, így praktikusabb egy hosszúujjúnál), 10 fok alatt téli futófelső (talán Nike vagy Asics) ami teljesen zárható a kéznél, kesztyűszerűség van a végén. Nagyon hidegben alá kerül rövidujjú és egy vékony kesztyű. Kabátot esőben sem hordok, izzadok benne nagyon. Kevésbé leszek vizes ha ázok, szakadó esőben amúgy sem megyek ki. Régen futottam softshellben, de fölösleges, anélkül sem fázok.
    Kesztyű: Amíg nem volt ez a téli felsőm a legvastagabb síkesztyűben is fázott a kezem, gyanítom ott volt a baj, hogy 5 ujjas kesztyű volt. az alsó réteg így is 5 ujjas, de rajta a futófelső kesztyűje nem az, így nem fázik.
    sapka: baseball sapka, 10 fok alatt vékony futósapka, 0 fok alatt vékony futósapka+csősál
    Heti 4-5 futásom van, nem szoktam beteg lenni, ritkán van olyan érzésem, hogy alul vagy túlöltözött lennék :)

    valami hasonló a téli felsőm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák