Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz pvt.peter #4867 üzenetére

    Szia!

    "Már egy jó ideje futok, kb. 2.5 hónapja."
    --> :DDD
    No offense, csak így nekem eléggé furcsán veszi ki magát. De örülök, hogy futsz, és főleg hogy fejlődsz.

    Hogy kicsit konstruktívabb legyek: nem egészen mindegy milyen a fájdalom (hol jelentkezik, milyen jellegű), ennek megfelelően kellene kezelni, aztán állandó intézkedéseket tenni a megelőzésére.
    Álljon itt a saját kis diagnózisom/ tippsorom:

    - Nem ismerem az előéleted (sport, futás, más mozgás), de ez az idő bőven kevés a jó futótechnika elsajátítására.
    - Előfordulhat, hogy nem megfelelő cipőt használsz (de szerintem most nem ez a fő irány)
    - Nem tudom túlsúlyos vagy-e. Ez nem személyeskedés, ha igen, akkor lehet nem kellene a nagyobb távokat erőltetni, inkább feszített tempójú séta, vagy más mozgásformák attól függően mekkora a ballaszt (ezzel nekem is van tapasztalatom)
    - A profi futóknak is az egyik, ha nem a legérzékenyebb pontja a térd. A problémád lehet szalag, porc, vagy csont eredetű, nagyjából ezek vannak benne ;) Meg kellene keresni pontosabban a kiváltó okot -milyen mozdulatnál, hol és hogyan fáj, majd ennek megfelelően kezelni (otthon)
    - Ha felállt a diagnózis, érdemes lehet beruháznod a megfelelő táplálék kiegészítőkbe, mint például: magnézium, csonterő komplex, porcerősítő (glükozamin-szulfát, kondroitin, MSM), vagy szalagokhoz való tabletta, ez nem valami ördögtől való dolog. Nem is mindig olcsó, de jobb, mint tönkretenni magad. Az egészségedbe érdemes befektetni, hosszú távú beruházás!

    Tehát:

    A továbbiakban a távok növelése helyett koncentrálj a technikára (nekem is aktuális, heti 3x6 km szerintem elég sok kezdőként. Érdemes lehet nagyobb pihenőidőket tartani két edzés között, akár kicsit hosszabb távokkal, ha mindenképp km hiány van. Edzésterveket találsz a neten + futóiskolázás).

    Használj megfelelő táplálékkiegészítőt/ kiegészítőket (a külső kenőcsök szerintem kevéssé hatékonyak, inkább fájdalom csillapító hatásúak, de a fájdalom ugye nem az ok, csak az okozat, megszüntetése pusztán tüneti kezelés. Ha mégis ezt érzed szükségesnek --> Sport krém vagy jégzselé szerintem.)

    Főleg és leginkább, AMÍG FÁJ, NE TERHELD, vagy csak jóval kisebb mértékben!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák