Új hozzászólás Aktív témák

• zaskar

senior tag

válasz bandus #31228 üzenetére

Vagy 2 hete kezdődött ez az egész FB-n, ahol BZS azt nehezményezte, hogy LO ultrafutó tanítványai egyre nagyobb nyilvánosságot kapnak, és sikereiket egyre jobban elismerik. Úgy gondolom, a srác ennek hatására vitte tovább a témát. Újságírói oldalról is hálás témák ezek a versenyek, mert egy kívülálló is jobban felkapja a fejét egy olyan hírre, hogy egy háromgyerekes családanya a világ legjobbjai között ér célba egy 246 km-es utcai futóversenyen. Arról nem is beszélve, hogy sok kezdő és haladó futónak nyújtanak motivációt ezek az amatőr, de igen tehetséges sportolók. Én is szívesen elolvasom a versenybeszámolóikat, de engem sosem ezek vittek előre. Nekem elegendő motiváció volt az, hogy nulla sportmúlttal, nem igazán sportos alkattal, 10 év inkább önpusztító, mint egészséges évvel a hátam mögött önerőből elértem pl. egy 1:24-es félmaratont. A magam részéről nem foglalok állást senki véleménye mellett, a srácot is megértem bizonyos oldalról, én pl. az utcai ultrákat nem kedvelem, 15 év alatt egyetlen 6 órás utcai versenyem volt, azóta inkább a terepre teszem le a voksom, vagy ha aszfalt, akkor max. maraton. LO sem utcai ultrás, hanem terepes, de felkarolta ezeket az embereket, és világszínvonalú eredményeket érnek el. Ja, egyébként van olyan ismerősöm, aki korábban (kb. 10 éve) BZS futója volt. Olyan 2:32 körüli maratonjai voltak, de hiába edzett sokat, innen már nehéz volt jobbnak lennie. Na ők is a környező országokat járták (főleg szlovák, horvát, szerb, stb.), ahol 50-60 fős versenyeken is dobogós tudott lenni, és tűrhető pénz, vagy tárgyjutalmakat bezsebelni...:)