Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #31224 üzenetére

    Én részben értem technikailag igaza is van az összehasonlításokban koncepcionális szinten, de nagyon rosszul van levezetve és szerintem rossz útra is téved félúton. Nem akartam facebookon megtrollkodni mert mindenki azt gondol amit akar, de:
    1. Sértő amit és ahogy ír olyan emberekre nézve akik igenis kemény teljesítményt nyújtanak. Lehet, hogy nem hozzá viszonyítva, de ez olyan, mintha leszólnád a 2:20-as maratonistát hogy hobbisportoló a 2:15-höz viszonyítva, pedig abban is élet munkája lehet csak ezek a lapok lettek leosztva annak az embernek az életben.
    2. Hülyeségeket is ír - jellemzően nem az posztol szelfit verseny közben aki az élmezőnyben van. 10k-ról is posztolnak az emberek, hobbisták, a 60 perc rossz oldaláról, ez kinek árt és mivel? Én a múltkori UB-s győztest néztem valami 5 perc körüli pace-el tolta végig ha jól számoltam ki. Pedig ez nem is egy világszínvonalú verseny, de azért én azt gondolom ne nyuggerezzünk olyant aki ilyet tud csinálni mert igenis kemény sportteljesítmény. Lehet, hogy ebben több a tartalék mint a 3k wr-ban, sőt biztos, de a 99 és 100% közti különbségről beszélünk.
    3. Végeredményben azt vitatja, hogy miért olyan amilyen a társadalmi megítélése a sport egyik vagy másik szeletének. Ezt eleve nem érdemes vitatni, mert társadalmi megítélésről beszélünk, nem objektív mérésről. Miért népszerű a vanília fagyi? Miért blikket olvas a széles tömeg? Csak. Kereslet - kínálat. Nem?
    4. A profi sportra én úgy tekintek mint egy munkahelyre. Oké, nem olyan, de azért valaki bevállalja full time vagy majdnem, belead sokat, és sikert meg pénzt akar érte, mint a színészkedés vagy a profi tenisz. Hajrá. Én meg a melóban tolom a szekeret és abból próbálok megélni. Ha nem hobbiról beszélünk akkor nagyon egyéni karrier döntés kérdése.
    5. Az előzőekre magasról teszek csak véleményem, talán ez a legfontosabb pont számomra. Az a sportoló érdemli meg a legtöbb társadalmi elismerést, aki a legtöbb társadalmi hasznot hozza. Az pedig annak jár aki a legtöbb embert megmozgat, életmód felülvizsgálatra és javulásra ösztönöz. Ez a valódi érték, az óra hóttmindegy mit mutat, az csak a szponzort mozgatja ha van elég tv néző, ergó biznisz amiért pénz jár nem társadalmi elismerés. Én hangosan vallom, hogy a profi sportra kellene maximum feleennyit költeni és azt az összeget költsük a jónép sportolására. Magyarán stadion helyett kivilágított rekortánpályát meg ingyen edzőt minden faluba, most leegyszerűsítve persze. Úgy csináljunk jobb egészségügyet, hogy milliárdokat spórolunk fizikai és mentális problémák megelőzésével, enyhítésével, és abból adjunk jobb ellátást annak aki tényleg rászorul. Szerintem itt óriási tartalékok vannak elnézve magam körül az embereket - cigi, pia, junk food, persze senki nem ér rá sportolni, de jó nekem, hogy én ráérek, na mindegy ez már más téma.

    Persze, vannak mindenféle szép és számomra felfoghatatlan eredmények amiket érdekes megnézni, de hadd a saját értékítéletem alapján becsüljek meg embereket. Engem személyesen meg jobban motivál egy középkorú hobbisportoló mint egy olyan aki 6 éves korától ebben él, ha szép, ha korrekt, ha nem, mert jobban tudok azonosulni vele. Értem, hogy nem ugyanaz az eredmény nem vagyok hülye de mégis.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz bandus #31224 üzenetére

    Az atletika hanyatlasa itt nalunk delen is nagyon felgyorsult.A haboru(k) elott voltunk a klubban 40-50en akik egy-egy versenyre neveztek.Regionalis,tartomanyi foleg,az orszagosra mar csak egy mareknyian.
    Az utobbi 10-15 evben ugy megcsappant a letszam,h az iden elobb rakunk ossze 4x400-as veteren valtot az orszagosra,mint abszolutban (azt is csak ugy,h egyik "lab" egy 36eves atleta! szoval csak harom fiatal jott ossze).
    Kozeptavon 1-1 ember,hosszutavon max en.A lanyoknal meg rosszabb az allapot.
    A komplett klub befer ket kisebb kombiba.
    Azt hinne az ember a foci popularisabb,biztos ott a sok gyeek,hat nem.Naluk is hasonlo allapotok vannak.
    Nem divat a kemeny edzes,semmi olyan amihez kitartas es hosszabb ideig tarto figyelem kell.

    [ Szerkesztve ]

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák