Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Chuck Norris #29492 üzenetére

    Azért ez úgy van, hogy nekem általában hetente becsúszik egy extra futóedzés egyedül, olyankor szoktam tempót menni. Amit együtt megyünk, az többnyire maratoni, vagy az ő félmaratoni tempója, és edzés végén, amikor már közel vagyunk otthonhoz, és ő valamelyik kanyarban már hazafelé fordul, olyankor szoktam megindulni, hogy legyen azért abban is gyorsabb rész. Alapozásnál idén nem lesz már probléma, sőt, szerintem én fogom őt visszatartani. Tavaly még nekem volt 5-10 ütéssel alacsonyabb a pulzusom azonos tempón, de egy év alatt annyit fejlődött, hogy elhagyott - ugye a jobb alapok, amit hozott magával -, szóval idén télen szerintem miattam kell majd visszafogni a tempót, nem miatta.

    A futócsoportban egyébként az a jó, és ezt Vertigonak is írom, hogy nem annyira az edzések sportértéke, mint inkább a közösségi funkciója számít. Azon kívül a legnagyobb szervező erő még mindig a facebook, és az instagram. Összejön szebb nyári napokon 100-120 ember, van ott mindenféle felkészültségű, erejű, tempójú, kedvű (3 órás maratontól az abszolút kezdőkig, akik km-enként belesétálnak). Előre összeszavazzuk a csoportokat a táv alapján (4-6-8-10-10+ km), azon belül hamar kialakulnak kis klikkek, hogy ki milyen tempót tervez, hogy legyen mit elfutni. :DDD Hetente kétszer van közös futás (szerda este, és vasárnap reggel), de semmi feltétele nincs, hogy a csapathoz tartozhass, nincs kötelező futóalkalom, nincs kötelező verseny, pláne nincs tagdíj, vagy tagsági igazolvány, csak gyere el, és érezd jól magad, abban veszel részt, és akkor, amikor, és amihez van kedved. Én sem vagyok ott minden alkalmon, sőt, nyáron a meló, és a nyaralás miatt egy csomó mindenből kimaradtam (intervallumozás, core-edzés meghívott vendégedzőkkel, illetve a város főutjának, és egyik hidjának lezárásával tartott csapatfotózás profi fotóssal a maraton-magazinhoz :O ). Ha extra szervezett program van, az önköltséges, ahogy a logós póló-, pulcsi-, tornazsákrendelés is, valamennyi pénzt meg a szervezők mindig összekuncsorognak ilyen-olyan szponzortól, abból telik a transzparensekre, zászlokra, vagy most a Mainovától kaptunk pl. kis sátort a szurkolói pontra, pár rekesz sört a bitburgertől, sőt, húsvétkor volt tombolasorsolás a szponzorok által felajánlott ajándéktárgyakból (cipők, pólók, futónaci, zoknik, sporttáskák, edző-dvdk, kulacsok, ilyesmik). Mivel a csoport nevében ennyi nevezés volt, idén a Frankfurt Maraton szervezői felajánlották, hogy minden 10 jelentkező után kisorsolnak valakit, aki visszakapja a nevezési díjat. Úgyhogy amekkora mákunk volt, párom ingyen futott idén. :DDD

    Öngerjesztő a dolog egyébként, minden nagyobb verseny után megugrik az új arcok száma a futásokon, meg egyre nagyobb az ismeretségi kör instán, fb-n is, és folyamatosan jönnek a javaslatok programokra, versenyekre, vagy csak a rendes alkalmaktól eltérő közös futásokra, hogy 'szia mindenki, péntek este futnék egy 10-est a folyóparton 6:00-6:30 közti tempóval, van valakinek kedve csatlakozni?', és szinte mindig van jelentkező. Idén lesz még egy 10k-s verseny, amire sokan megyünk a csapatból, aztán a félmaratont szervező atlétikai klub csinál minden évben egy szilveszteri futást, az hatalmas tömegrendezvény, utána pedig márc. 11-én szezonnyitó városi félmaraton (Spiridon Frankfurt Halbmarathon). Április 8-ra pedig már szervezik a buszt a berlini félmaratonra, utána Hamburg Maraton, az idén is nagy durranás volt, és sorban az összes többi nagyobb: Mainz, Köln, a környék kisebb versenyei, ősszel pedig Berlin, München, Frankfurt, ultrások, terepfutók közben mennek az alpesi versenyekre is. Szóval nem fog unatkozni a csapat jövőre sem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák