Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz inf3rno #29167 üzenetére

    Nem rossz az a fél perc. Másfél-két perc már elég profi gyöngyhalász szint. Ez is külön műfaj, nyilván fejleszthető, futáshoz max tüdőkapacitás növekése szempontjából van értelme, de ahhoz meg jobb, ha inkább a fél perc körüli visszatartást (vagy egyenletes, lassú kifújást) gyakorlod, mindegyik között két-három nagy, egyenletes légvétellel. Jógához vannak még remek légzőgyakorlatok, de ott is fontosabb a légzés megfelelő módja, és annak megfelelő fázisában történő munkavégzés, mint hogy meddig bírod tartani a levegőt.

    Kollégának egyszerűen túl sok ideje van olvasni, ahelyett, hogy elmenne futni...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • emiki6

    veterán

    válasz inf3rno #29167 üzenetére

    Ha azt a kb 30 levegővételt megfelelően csinálod, akkor kicsit bizseregni kezdesz és kábább leszel, ami annak a jele, hogy a vér CO2 szintje leesett és megnőtt a vér pH-ja (#lúgosítás ;]), az O2 telítettséged eközben maxon marad. Ha kifújod a levegőt és úgy visszatartod, akkor a tüdő már nem tud olyan sok O2-t felvenni, így elkezd csökkeni a vér O2 tartalma és nőni a CO2 tartalma. A videóból kiderül, hogy a légzés ingert az O2 hiánya és vagy a CO2 többlete váltja ki, de mivel a CO2-t előtte nagymértékben kiürítetted, így megnövelted azt az időt, ameddig alapvetően vissza tudod tartani. Ez az első sorozatnál 1, a másodikban 2, a harmadikban 3 perc körül van. 3 perc alatt le tudod vinni egy olyan szintre az O2 tartalmat, hogy kapj egy adrenalin löketet úgy, hogy az nem a félelemtől van, így egyszerre leszel nyugodt és éber. :K
    Reggel kipróbáltam és nekem is beütött a fülcsengés a harmadik végén... :D

    peterkeT: A gyöngyhalászathoz én nem hasonlítanám. :N
    Az tény, hogy tegnap és holnap akartam futni, de tegnap nem tudtam, holnap meg nem fogok az eső miatt, de ma délelőtt elmentem és lefutottam az első 10K-m. :P [link]
    Igyekeztem 150 körül tartani a pulzusom, semmi más nem számított. Mocsok mód fújt a szél, bántam, hogy nem vittem sapkát. :D

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák