Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #29157 üzenetére

    A szakértő megszakérti mert én csak egy kezdő-haladó futó vagyok (valahol a kettő közt lassan a hobbifutók közt), de addig is 1 vélemény, ha nem ismered a pulzuszónáid, akkor "hasraütésre" azt mondanám, hogy a laza lötyögésedhez képest amivel megcsinálsz egy átlagos, nyugis futást, a tempó kb 1 perccel kevesebb per km. Nekem a laza 5:30-6 perces tempó és a 'tempó' a 4:30 amit már nem szívesen csinálok csak úgy csak ha "kell", de pár km-t nem gond.
    A felosztást én úgy csinálnám, hogy 1 hosszú legyen ne 2 majdnem hosszú, tehát az a 10-10-10-20 inkább, mint a 15-15, habár az a 10 sem muszáj mindig 10 legyen, pl a tempónál kis bemelegítés, kis levezetés és a közepén a lényeg, itt nem a km a fontos. Ami lényegesebb, hogy óvatosan, fokozatosan juss el addig a mennyiségig, ha néha fáradtnak érzed magad mondjuk 4-5 hetente lehet egy lazább hetet csinálni kevesebb km-el mondjuk 70% vagy hasonló. A tempót meg lehet érzésre is ha nem csináltál eddig ilyesmit, nem muszáj az az 1 perc, lehet kicsit több, kicsit kevesebb, ez a komfortosan feszes munka, nem szenvedős de erőfeszítésbe telik. Kicsit ezt is szokni kell aztán kialakul.

    Én továbbra is azt gondolom a konzisztencia a legfontosabb, az ember kihagy napot ha valamiért úgy jön ki de jobb ha megoldod ahogy tudod akár előre-hátra mozgatni 1 napot az edzést vagy reggel-este amikor sikerül ha nem lehet a megszokott időpontban. Nekem a konzisztencia az elmúlt évben rengeteget segített, fél év gyakorlatilag lötyögtem csak viszont sokat és jóval erősebb és gyorsabb lettem már ettől is. Az én UB csapattársaim elnézve nem az a legnagyobb gond, hogy nem gyorsak vagy erősek hanem az, hogy nem igazán futnak rendszeresen fél évet, inkább csak hegy alatt abrakolnak kicsit a vége felé, addig össze-vissza "nem volt időm" meg mindenféle. Bajnak nem baj, mindenki maga osztja be az idejét csak így hosszú távon nem lehet megbízhatóan teljesíteni. Aztán csodálkoznak, hogy én jobban bírom (nem rosszindulat, jó fej emberek szeretem őket csak mondom, hogy más-más hozzáállással más az eredmény is és ebben semmi csoda nincs csak a beletett munka mennyisége a különbség).

    Arra figyelmeztetlek, hogy én biztosan nem vagyok elfogulatlan ebben a témában, ma lesz a 315. nap, hogy minden nap futottam legalább egy picit. Nekem könnyebb mint a legtöbbnek, standard irodai munkaidő, nincs család, de ahogy elnézem nálam kevésbé szerencsések is megoldják valahogy, max több mentális energia kell mindig becsúsztatni valahogy a programba. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Peterhappy #29157 üzenetére

    Az 1x tempo az 80-85%-os pulzussal torteno tempofutas,idoben minimum 20perc maximum 1ora.
    A hosszu futas alapozos pulzussal igen,eleg 2-3ora ennel lehet gyakorolni az ivast-evest is.Ezt szepen fel kell epiteni 1.5oras futasbol fokozatosan.3orat en azert ritkan mennek(havi 1x) a 2 ora eleg ide.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Peterhappy #29157 üzenetére

    Köszi! Reggel még fájt, de ma estére már úgy néz ki, hogy elmúlt. Gargalizáltam tegnap este futás után tömény sós vízzel, mert már akkor kapart a torkom, meg toltam be extra vitamint. Úgy néz ki használt.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák