Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz borix #21319 üzenetére

    Ez azert elegge elcsepelt altalanositas halmaz :D

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz borix #21319 üzenetére

    "Anyagi problémák,munkahely váltás,családi dolgok,gondok miatt ismét nem tudja kiszorítani rá az időt és vissza az egész.(vagy mikor már nem ad annyi örömöt a futás 3-5 év rájön,hogy szaladgálásból nem lehet megélni)"

    Aki 30 fölött kapcsol (hozzám hasonlóan még sokan), hogy valamit kezdeni kéne magunkkal, amíg még nem késő, hogy egészségesen haljunk meg (meg lehetőleg minél később), az többnyire nem megélni akar a futásból, csak életminőséget javítani. Ahhoz meg nem kell igazán komoly eredményeket futni, azt hagyjuk meg annak, aki évtizedek óta tolja, és tényleg erre tett fel mindent. Lehet, hogy ilyenből egyre kevesebb van, de szerintem inkább csak azért, mert a sporttámogatás olyan, amilyen, a futás mellett meg eleve népszerűbbek már a vegyes versenyszámok. Legalábbis a triatlon biztosan, mondjuk az öttusa, és a tízpróba az nem tudom, mennyire megy, de gondolom azért az már igazán komoly elhivatottságot követel meg, még a többihez képest is.

    Szóval én személy szerint hasznosabbnak tartom társadalmi szempontból, ha nagyobb tömegek futnak középszerű, vagy profik szempontjából kimondottan gyenge időket, mint ha van egy párszázas mezőny, akik igazán profik, és ott vége is van. Más kérdés, hogy az első verzióból általában ki szokott jönni a második, fordítva nem működik olyan jól. Lásd még labdarúgás.

    Fiúk-lányok kérdésre: a berlini maratonon (ami ugye nem egy falunapi futóverseny kiskunszentborzasztó alsón) 25 perc volt a két nem első befutója között a különbség, ami a teljes időtartam 20%-a (2:03 és 2:28). Ez ilyen, a futás tipikusan az a sport, ahol nincs nemi egyenjogúság.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák