Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz imyourfriend #10316 üzenetére

    en pl 120-150en pihenek,ez a regeneralo edzesem/futasom

    az aerob alapot epiti illetve fenntartja ez a tartomany is,az erezetet pedig ugyanugy edzeti,mint egy magasabb pulzuson torteno edzes,a zsiregetes szempontjabol nem figyelem,jo ha fel tudom magam enni 1-1 komolyabb het utan :DDD

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz imyourfriend #10316 üzenetére

    Az alacsony pulzuszónában jellemzően hosszúakat fut az ember. Leginkább az aerob állóképességet lehet vele fejleszteni, alapozó futásoknál hagyományosan ezeket a tartományokat használjuk/ják. Előnye még, hogy ebben a tartományban a legnagyobb az endorfinfölszabadulás, így ezek a futások általában az igazán jólesőek. Bár a zsírégetés viszonylag magas, de az itervallum edzéssel ellentétben itt nincs "afterburner" effekt, vagyis csak addig használ a szervezeted zsírt, ameddig futs, mígy az interval edzés még 24-48 óráig pörgeti az anyagcserét és a zsírégetést.
    Ha hosszú távokon futsz, akkor ebben a tartományban kell a legtöbbet futni az állóképesség megalapozásához.
    Bármilyen távon jó hatása van, de nyilván ezekből hosszabbakat, míg az intenzívebb futásokból rövidebbeket futunk.
    A zsírégetés folyamata kb 30-40. perctől indul meg általában, nyilván ez függ a szervezeted szénhidrátraktáraitól.
    Még egy előnye van, mivel ehhez a tartományhoz alacsony pulzusszám tartozik, kezdőknek azért is javasolható, mert így kisebb a megerőltetés és lesérülés esélye.
    Tulajdonképpen egy maraton vagy félmaraton lefutásához teljesen jó ebben a tartományban edzeni, följebb lépni csak akkor kell, ha már az idődet csiszolgatod.

    X.

    beltram: bátor! :) én már az "előadáshoz" közel már csak rövidebbeket futok, én soknak érezném a félmarcsi előtt 1 héttel a 22-t... :)
    Nálam így néznek ki a vers3eny előtti vasárnapok: 22-16-14-verseny

    [ Szerkesztve ]

    Cave canem!

Új hozzászólás Aktív témák