Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    válasz runner 125 #468 üzenetére

    Szerintem jól van feltekerve, de ha már damil és fej: Szerintem az is hibás egy kicsit, mert a "damiladagoló nyomókát" (elnézést, nem tudom a hivatalos nevét) a rúgó ellenében nagyon "könnyű" benyomni. Ezzel nem kell "koppintani" hogy adagolja a damilt, jön ki belőle mint a szél. Van amikor 2 cm-es damilvágóval lemetszett darabokat találok. Egy damil töltet (kb. 2*3,5m) el is fogy 1-2 fűnyíró benzintank alatt, fű méretétől függetlenül. Néztem már, a rúgóerőn nem lehet állítani csavarral mint a régi szerkezetemen, kompakt az egész, max. alátétet tudnék tenni a rúgó alá.

    De hogy az eredeti problémára visszatérjek: a Husqvarnámnak már 15-20cm-es is nagy fű, ebben is lecsökken a fej fordulata, viszont a motor fordulat nem. Ha nagyobb szálú fűbe tolom és a fűszálak a forgó fej és álló ház közé tekerednek, egyszerűen megáll a fej forgása, viszont a motor fordulata alig esik vissza. Ilyenkor hiába húzom a gázt, a motor pörög mint az állat, a damilfej áll.

    Szerintetek mi lehet a baj? Kifogtam egy duplán selejtes cuccot?
    A damil adagolási problémától eltekintve mi lehet ez a forgás lassulási, leállási probléma?

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák