Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    LZ-a2 mission complete

    Nagyjából 30 óra járatás után - 20 óra után nem nagyon vettem észre változást - neki kezdtem a basszus projektnek, és sikerrel jártam :)
    Bemásolom Falconnak írtam:

    "Szia,

    LZ-a2

    Beszűkítettem a shell hátulján lévő basszus nyílást. Másképp műxik mint a gr07-nél. Ott a basszus mennyiségét lehet szabályozni, itt szinte csak ON/OFF van :D
    A basszus mértéke nem igazán változik viszont javul a minősége. A mennyisége akkor csökken le, ha teljesen eltakarod a nyílást, ami még mindig elfogadható mennyiség lenne az úgynevezett neutrális-lapos hangzás kedvelőinek, csak fura lesz a hangkép, erőtlen, fojtott.
    A jól bevált lukacsos sebtapasz módszert alkalmaztam. Egy azon lévő furatot (egy szakmai tanárom mondta egyszer, hogy csak egy luk van a világon a többi az mind furat :) ) pozícionáltam a füles furata fölé középre! Fontos, hogy középre, mert egyébként olyan mintha nem tudnád istennek sem belőni a dugaszokat a füledbe, hogy normálisan szóljon középről.
    Aztán innen játszál vele. Én egy kicsit tágítottam rajta hideg varrótűvel, de még így is csak 0.5mm lehet az átmérője.
    Hatások: A basszus mértéke nem igazán csökken, viszont textúrázottabb, minőségibb lesz.
    Így már egy egész minőségi hangú, de basszus kiemelt fülessé vált. :)"

Új hozzászólás Aktív témák