Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz s4tch #94754 üzenetére

    A kábel egésze és a csatlakozó önmagában létezik, mint olyan, ebben mi a meglepô ?

    Mint ahogy Te is ember is vagy egyszerre, meg bacilusok tömkelege, esetleg kar, láb, fej, satöbbi.

    Tehát amikor azt mondja valaki, hogy az E30-át bedugja a PC-be, akkor továbbra sem triviális, hogy egy kábelt dug be (ami az adatkábele, USB Type-A csatival), mert a tápkàbelét máshova dugja, vagy két kábelt dug be a PC-be (adat és táp, tehát mindkettô), és - mily meglepô - mindkettô USB Type-A típusú csatlakozó.

    Hogy ebbôl melyik hívható USB kábelnek is, az teljesen más dolog és teljesen triviális számomra, aki elektronikával foglalkozik, hogy attól még, hogy egy kábel egyik vége USB Type-A csatlakozós, maga a kàbel nem fullos USB kábel. Bár ha csak a felétôl nézem buta konzumerként, mondjuk pont a két USB Type-A csatit tartom a kezembe, hogy melyiket hova dugjam a PC-ben, mindkettô lehet "USB kábel", de hálistennek nem buta konzumer vagyok, max szlengben elfér.

    Tehát van USB Type-A csatlakozó, és van USB kábel. Engem az utóbbi nem érdekel, hiszen jól tudom, hogy az E30-hoz adott az nem ez, hanem csak egy snassz tápkábel, aminek az egyik vége USB-A csatlakozóval van gyárilag szerelve.

    Mit nem értettél azon, hogy amikor kiejti valaki a száján, hogy "E30-at dugok a PC-be" akkor 2 darab dugót is betolhat oda és mindkettô USB Type-A csati, ami nemtriviális mindenki számára ???

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák