Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz Ribi #73194 üzenetére

    Méréstechnikus vagyok, hivatalból foglalkozom mérésekkel tehát valószínűleg nem vagyok annyira elfogult egyik irányban sem de amit írtam azt fenntartom: a mérés általi és a hallás utáni jellemzés lehet akár egymásnak ellentmondó is és hifista szemmel (füllel) nagyon nem számít a mérés ha tetszik a hang.
    Vannak olyan mérhető jelemzők amelyeket csak azért kell NAGY BETŰKKEL kiemelni egy termék kapcsán mert abban viszonylag erős de az nem érdekli a nagyérdemű méréspártiakat, hogy a különbséget normális körülmények között normális ember normális hallással nem veszi észre. Ilyen pl a 0.0..% THD+N. Emberi érzékszervekkel valószínűleg megfoghatatlan és még ha érzékelhető is akkor sem fog senki arra figyelni, hogy "az üstdob leütésekor 26 millisecundum ideig kihallottam két tized százalékos torzítást" mert az emberek többsége nem zajszigetelt, operaházi akusztikával rendelkező teremben, minden külső zavaró tényezőtől mentesen hallgat zenét hanem normális életszerű körülmények között.
    Szerintem az emberi érzékszervek is megfelelő mérőeszközök (ha nem a legjobbak közül valók) és csupán egyetlen hiányosságuk van: nem szabványosíthatóak. S ellentétben a szabványos mérésekkel az emberi hallás nem egy pár szinuszhullám átviteléből akarja megmondani, hogy valami jó vagy sem hanem sokkal összetettebb hullámformák összességéből például egy zene részletéből.

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

Új hozzászólás Aktív témák