Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azurooandrew

    tag

    válasz Bodz #43590 üzenetére

    Sajnos nem megy a Win7-es verzióval a SBX Pro Studio szoftver :DDD

    Összbenyomásom a Sound Blaster E1-ről: szerintem egy hajszállal jobb a hangja mint a X-FI-nek vagy az amúgy jól kezelhető/állítható (potméter, bass/gain miatt) ám túl világos és felül rideg hangzású E10K-nál.
    Ami azonban kétségtelenül csalódást okozott az a mélyek megjelenítése. Az én felhallgatóimmal (Pro 80, Hi-2050, HD2000) semmiképpen sem nem mondanám kifejezetten sötét vagy testesnek a hangját. Szignifikánsan biztos, hogy nem tolt a mélytartományon az alaplapihoz képest … talán minimálisan annak legfelső részén. Középen szerintem jobb mint a Fiio, a magasai pedig nem annyira mesterkéltek vagy műviek mint az E10K-nak.

    Előnyök: A korrabiaknál nagyobb mértékű szeparáció, nem mosott hanem tisztább, részletes hangzás kisebb mértékű térérzet növekedéssel..
    Nagy hangerővel lehet gazdálkodni (de ez nehezen állítható)

    Hátrányok: A igazán testes hangzás (mélyek) hiánya (mindegyik Takstar fejessel különböző zenékkel nekifutva)
    Szinte használhatatlan hangerő állítás a rövid úton járó csúszkapotméterrel.
    A SBX Pro Studio szoftver (szemben a gyári leírással, útmutatóval) nem megy Win 7-el, és ezért nem húznék egy új op rendszert a gépemre.

    Összkép: Egy felhasználó barátabb potméterrel, testesebb hangzással, több basszussal, nagyobb dinamikai tartománnyal beleszerettem volna és marad; de valószínűleg túl sokat akarok 15,5-ért :B

    Szóval nem maradt, de adódik a kérdés, merre tovább, a felmerült alternatívák: xDuoo XD-03 (itt van a legnagyobb kockázat a külföldi rendelés miatt: nincs elállás, nincs hazai pályán érvényesíthető gari, vám) aztán E07K, vagy a Q1. Köszönöm, hogy elolvastál ;-) Ha van további DAC/AMP kombó ötlet szívesen meghallgatom a véleményeteket. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák