Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • contaxg

    veterán

    válasz krichd1 #34642 üzenetére

    Halkan mondom, hogy emlékeim szerint a Canamppal sem volt rossz.

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • .DLL

    veterán

    válasz krichd1 #34642 üzenetére

    Nem a karakterével van bajom, ezért is nem DT990-et vettem, abban nekem már túl sok a magas egy élettársi kapcsolathoz, DT880-ban sokkal szelídebbek, és a közepek is jobban előtérben vannak (ó azok a síma tiszta közepek, mostmár azt is tudom milyen a mosottabb közép :) ) no de a lényeg, hogy itt inkább a megszólaltatás volt elfojtott, amit én az overdamping számlájára írok... ha teljesen lefogjuk a membránt elektronikusan akkor belassulhat, ha nem fogjuk eléggé akkor pedig tovább rezeg mint kéne. Ezt persze membránja válogatja, lehet hogy a DT880-ban egy jó feszes membrán dolgozik (eleve a 600ohm-osat elég gyors fejesnek mondják) ezért talán nem kell neki olyan nagy damping faktor.
    Amiből erre következtetek, hogy azok az eszközök, amikről laposan, elfojtottan szólt, mind alacsony kimenő impedanciásak. Részletes volt a hangja, de dinamikátlan. (A telefonét nem ismerem, de az inkább egy mocsár volt.)
    A tabletét sem ismerem de gondolom nem valami alacsony, és az asztali erősítőnek is kb. 80Ohm a kimeneti impedanciája, ami amúgy egy elég magas érték, de a 600Ohm-hoz viszonyítva már kevésbé. És ezzel szól most a legartikuláltabban.

    (#34644) vodkaboy22 : Heh, most olvasom mit írtál, akkor jól éreztem. :K :D

    Na kipróbálom a Panda végére bekötni egy soros ellenállást.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák