Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz krichd1 #21948 üzenetére

    Dt770pro v-s hang de nem mondanám azt, hogy ekkora zavaró kiemelése lenne magas tartományban.
    Szerintem ott van a kutya elásva, hogy milyen szivacsa van rajta amit Bajnokpityu is írt sokat számít. :R
    Különben a sokak által kedvelt srh440-nél jobb szerintem és több hibát/neszt tudtam kihallani vele mint a a 440-el.
    A dt990-et meg kifejezetten stúdiókba találták ki 1991-ben el is nyerte az év fejhallgatója címet több országban is késöbb a dt990pro szintúgy, akkor csak van létjogosúltsága. No meg az is nagyon számít (szerintem) milyen impedanciás dt990ről beszélünk! :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21948 üzenetére

    "viszonylag kiegyenlített, normális hangú fejeshez viszonyítva. 8-10khz környékén van egy nagyon zavaró éles magas kiemelése" "Nálam a hallgathatatlanság referenciája."

    Igen, 100%-ban tokeletesen maximalisan egyet ertek ezzel az eszrevetellel ha a fejhalgatot valami mezei, vagy akar markas Low Esr es nem audiodrade kondenzatorokbol osszerakott rendszeren hasznalod. Mivel monitorozasi celra fejlesztettek es nem arra kalibraltak, hogy a leheto legtobb elvezetet okozza a fuleknek, vagy szinezze a hangot. Emiatt 1:1-ben kijon a hangkelto agressziv-femes dinamikamentes hangzasa, es egyebb hianyossagai. Mielott az audiograde kondenzatorokat megismertem, azt gondoltam a fülfajas normalis resze a fejhalgato hasznalatnak, es itt nem egyedul a DT-990 pro-ra gondolok. (A ceg 1924-ota gyart es fejleszt fejhalgatokat amit nem sokan mondhatnak el magukrol a szakmaban.) Volt lehetosegem kiprobalni egy HD 700-at amit kb. egy reszemrol butatelefonnak minositheto hangforrasra kotottek a boltban, tehat ha valki kerdi mi a velemenyem azt is mondhatnam akar: "Hmm, nem er a 680€-os Senheiser 120€-tol tobbet."

    Szoval mind a kettonknek igaza van. Ezert is nem lehet figyelmen kivul hagyni a hangforras kepessegeit es pont akkora figyelmet szentelni a kvitelezesnek, alkatreszeknek mint a nyers parametereknek.

    Reszemrol lezart a tema. :)

    [ Szerkesztve ]

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

Új hozzászólás Aktív témák